Apple, Geliştiricilerin Windows Oyunlarını Mac’e Getirmesini Sağlayan Aracı Yayınladı

Apple, Geliştiricilerin Windows Oyunlarını Mac’e Getirmesini Sağlayan Aracı Yayınladı
Apple bu hafta WWDC’de oyun geliştiricilerin Windows oyunlarını Mac‘e taşımalarını kolaylaştıran yeni bir araç setini duyurmuştu. Araç seti geliştiricilerin mevcut değiştirilmemiş Windows oyunlarını Mac üzerinde çalıştırmalarına ve herhangi bir kod ...

Apple bu hafta WWDC’de oyun geliştiricilerin Windows oyunlarını Mac‘e taşımalarını kolaylaştıran yeni bir araç setini duyurmuştu. Araç seti geliştiricilerin mevcut değiştirilmemiş Windows oyunlarını Mac üzerinde çalıştırmalarına ve herhangi bir kod yazmadan önce oyunun macOS üzerinde ne kadar iyi çalışabileceğini hızlı bir şekilde değerlendirmelerine olanak tanıyan bir emülasyon ortamı sağlıyor.

Araç setinin beta sürümü Apple Developer web sitesinden indirilebilir. Apple ayrıca geliştiricilere bir Windows oyununun gölgelendiricilerini ve grafik kodunu Apple işlemcili Mac’lerde çalışacak şekilde dönüştürme sürecini basitleştiren yeni bir gölgelendirici dönüştürücü sunuyor.

Apple, araç seti ve dönüştürücünün oyunları Mac’e taşımak için gereken toplam geliştirme süresini birkaç güne düşürdüğünü söylüyor. Peki siz Apple tarafından yayınlanan geliştirici aracı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler :
HABERE YORUM KAT