İzmir Çene Cerrahisi

İzmir Çene Cerrahisi

Çene cerrahisi İzmir alanında birçok farklı çene cerrahisi kliniği bulunabilir. Ancak donanımlı ve profesyonel bir alanda bu hizmeti almak isterseniz sizler de, DentAgora ile tanışabilirsiniz.

Yetişkin bir bireyde 32 tane diş olması gerekir. Ancak yirmilik dişi adı verilen ve diş sıralamasının en arka bölümünde yer alan dişler çoğunlukla çıkmaz. Diş etine gömülü olabilir, yatay şekilde duruyor olabilir, dişin çıkması için cerrahi müdahale gerekebilir. Böyle durumlar için de dikkat edilmesi gereken önemli etmenler olmaktadır. Kulak ağrısı, diş ağrısı konuşma ve yemede güçlük çıkarabilir. Ayrıca diğer dişleri sıkıştırarak ağız içerisinde dişlerin yer değiştirmesine ve düzenine de müdahale edebilir. Yirmilik dişin dışında çene ve ağız yapısı ile alakalı durumlarda da çene cerrahisinden destek alınması gereken durumlar olabilmektedir. Özellikle diş sayısı fazla ve çene yapısı küçük ise, bu ağız içinde sorun oluşturabilir. Bu ve buna benzer birçok etmen, İzmir çene cerrahisi alanına girmektedir. Bu nedenle sizler de en güvenilir yerde çene cerrahi operasyonu geçirmek isteyebilirsiniz.

Çene Cerrahisi Operasyonları

cene_cerrahisi_operasyonlari.jpg

Çene Cerrahisi operasyonlarını ilgilendiren birçok cerrahi işlem bulunmaktadır.

  • Çenede ve diş etlerinde birtakım sebeplere bağlı oluşabilecek kistlerin alınması için cerrahi operasyonlara gerek vardır.
  • Çene kemiğinde var olan kırık ya da çatlağın çene cerrahisi tarafından tedavi edilmesine ihtiyaç vardır.
  • Kanal tedavisi olarak diş köklerindeki enfeksiyon temizlenir. Ancak bazen bu enfeksiyon yeniden oluşabilir. Bu durumda apikal rezeksiyon yapılması sağlanır.
  • Apselerin bir süre sonra kistlere dönmesi bunun cerrahi operasyonlar ile alınmasını sağlayan unsurları oluşturmaktadır.
  • Kazalar veya buna bağlı travmalarda çene bölgesinin hasar görmesi çene cerrahisi alanından yararlanılır.

Çene Cerrahisi İzmir

Çene cerrahisi İzmir alanında birçok farklı çene cerrahisi kliniği bulunabilir. Ancak donanımlı ve profesyonel bir alanda bu hizmeti almak isterseniz sizler de DentAgora ile tanışabilirsiniz. DentAgora ile birlikte birçok farklı çene cerrahisi alanında hizmet almanız mümkün. İmplantoloji, protez ve diş estetiği konusunda destek alabilirsiniz. Ağız, diş ve çene cerrahisi alanında sunulan tüm hizmetleri bu alandan alma şansınız bulunuyor. Sizler de çene cerrahisi alanından yararlanmak amacı ile iletişim numarasından en kısa süre içinde randevu alabilirsiniz. Çene cerrahisi alanını ilgilendiren her konunun çözümünü burada bulmanız mümkün. Çene cerrahisi hakkında bilgi almak için https://dentagora.com.tr/cerrahi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.