Google Bard’ın Hesaplama ve Programlama Performansı Artırıldı

Google Bard’ın Hesaplama ve Programlama Performansı Artırıldı
En gelişmiş yapay zekaya sahip olma yarışında her gün yeni adımlar atılıyor. Son olarak Google, Bard’da daha gelişmiş muhakeme ve matematik yetenekleri de dahil olmak üzere daha fazla iyileştirme yaptı. Bard artık sadece tahminler için en iyi çözüm ...

En gelişmiş yapay zekaya sahip olma yarışında her gün yeni adımlar atılıyor. Son olarak Google, Bard’da daha gelişmiş muhakeme ve matematik yetenekleri de dahil olmak üzere daha fazla iyileştirme yaptı.

Bard artık sadece tahminler için en iyi çözüm olan büyük dil modellerine dayanmayacak. Bunun yerine, karışık problemleri çözmek için artık daha fazla işlemin ne zaman yardımcı olabileceğini belirleyecek ve ardından doğruluğu artırmak için arkaplan kodu oluşturacak. Google’a göre bu güncelleme, hesaplama tabanlı kelime ve matematik problemlerinin doğruluğunu yüzde 30 oranında artırdı.

Google, Bard’ın milyonlarca sayının asal çarpanları, tasarruflarınızın büyüme oranı ve “lolipop” gibi kelimelerin tersten nasıl göründüğü gibi bilgileri sağlayabileceğini iddia ediyor. Şirketin kendisi de standart bir sorumluluk açıklaması yapıyor: “Bard her zaman doğru olmayabilir. Örneğin, Bard yardımcı bir kod üretmeyebilir, ürettiği kod yanlış olabilir veya Bard yanıtta yürütülen kodu çalıştırmayabilir.”

Google, kod üretimini dahil etmenin yanı sıra, Bard’ın ürettiği verilerin E-Tablolar’da düzenlenebilir ve değiştirilebilir olmasını sağlayan bir işlevi de duyurdu. Bu küçük bir güncelleme olabilir, ancak elektronik tablolardan nefret eden insanlar şüphesiz takdir bu güncellemeyi sevecektir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.