Başkan Karamercan: 'Esnaflarımız Mevlana Haftasına hazır'

Başkan Karamercan: 'Esnaflarımız Mevlana Haftasına hazır'

Türkiye Lokantacılar Federasyonu Başkan Vekili, Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı ve TESK Kurul Üyesi Ali Osman Karamercan, bu yıl 749.’su düzenlenecek olan Hz. Mevlana’yı Anma, Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerine Konyalı esnafların hazır olduğunu söyledi.

Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Osman Karamercan, Hz. Mevlana’nın 749. Vuslat Yıldönümü Uluslararası anma törenleri öncesinde yaptığı açıklamada, “İlimizde özelikle ziyaretçi yoğunluğunun fazla olacağı Mevlana Müzesi bölgesinde bulunan lokanta, otel ve turistik işletmelerimize Oda olarak hizmet, temizlik ve hijyen ile halk sağlığı konularında gerekli uyarılar yapıyoruz. Bu kuralları ihlal etmemeleri hususunda tüm Oda üyesi esnaflarımız da üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını belirtiyorlar” dedi.

Türkiye Lokantacılar Federasyonu Başkan Vekili, Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı ve TESK Kurul Üyesi Ali Osman Karamercan, bu yıl 749.’su düzenlenecek olan Hz. Mevlana’yı Anma, Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerine Konyalı esnafların hazır olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Başkan Karamercan şu görüşlere yer verdi:

“Hz. Mevlana’nın 749. Vuslat Yıldönümü Uluslararası anma törenleri programı bu yıl 07 – 17 Aralık 2022 tarihleri arasında kutlanacağından, yapılacak etkinlikler için her yıl olduğu gibi bu yılda Konya’mız gerek yurt içinden gerek yurtdışından birçok misafire ev sahipliği yapmaya hazırlanmaktadır.

Düzenlenecek olan bu etkinliklere katılmak üzere şehrimize gelecek olan yerli ve yabancı turistlerin rahat ve huzurlu bir şekilde şehrimizden ayrılmaları ve ilimizin imajının zedelenmemesi için tüm kurum ve kuruluşlara büyük görevler düşmektedir.

Dolayısıyla Odamız da üzerine düşen görev ve sorumluluk bilincini yerine getirmeye devam etmekte ve her yıl olduğu gibi bu yılda başta lokantacı ve otelci esnaflarımız olmak üzere diğer bütün esnaflarımızın Ahiliğe yakışır bir şekilde misafirperverliğimizi en iyi şekilde göstereceğimizi belirtmek istiyoruz. Konya Lokantacılar Esnaf Odası olarak ilimizde özelikle ziyaretçi yoğunluğunun en fazla olacağı Mevlana Müzesi civarında bulunan lokanta, otel ve turistik işletmelerimize, hizmet, temizlik ve hijyen ile halk sağlığı konularında gerekli uyarılar yapıyoruz. Bu kuralları ihlal etmemeleri hususunda da tüm Oda üyesi esnaflarımız da üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını belirtiyorlar. Konyalı esnafımız her yıl olduğu gibi bu yıl da Mevlana Haftası’nda şehrimizi en iyi şekilde temsil edecek.

Bu arada günümüz şartlarında çok yükseklerde seyreden kırmızı et, beyaz et, un, odun fiyatlarına rağmen lokantacı esnafımız büyük bir özveri ile esnaflık örneği göstererek kar marjından feragat etmek suretiyle müşterilerine hizmet vermeye devam edecek.

Kutlamalara katılmak için gelen tüm turistlerin Hz. Mevlana’ya yakışır bir ev sahipliğinde ağırlamayı, sağlık, huzurlu ve mutlu bir şekilde uğurlamayı temenni ediyor, Odam, Yönetim Kurulum ve tüm Oda üyesi esnaflarımız adına Mevlana Haftasının hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.