DP Ümraniye Belediye Başkan Adayı Şeker’den iddialı projeler..

DP Ümraniye Belediye Başkan Adayı Şeker’den iddialı projeler..
Demokrat Parti Ümraniye Belediye Başkanı Adayı Onurhan Şeker, "Ümraniye'yi 'Akıllı Şehir Ümraniye' projesi ile dönüştüreceğiz" dedi.

Ümraniye'yi çağın gereksinimlerine uygun şekilde dönüştürmeyi hedefleyen Demokrat Parti Belediye Başkanı adayı Onurhan Şeker, "Ümraniye'yi Akıllı Şehir Ümraniye Projesi ile tam anlamıyla bir akıllı şehre dönüştüreceğiz" dedi. Şeker ayrıca, "Ümraniye'mizi siyasi kutuplaşmalardan kurtaracağız" şeklinde de ekledi.

Projeleri hakkında bilgi veren Şeker, "Yapay zeka ve IoT teknolojilerini kullanarak trafik yönetimi, atık yönetimi ve enerji tüketimi gibi temel şehir hizmetlerini optimize edeceğiz. Akıllı trafik ışıkları, akıllı atık toplama sistemleri, enerji verimli binalar ve daha fazlasını hayata geçirerek Ümraniye'nin sürdürülebilirliğini ve yaşam kalitesini artıracağız" diye konuştu.

Trafik Yönetimi:

Akıllı trafik ışıklarıyla trafik sıkışıklığını azaltacağız! Yoğunluk algılayıcıları ve trafik akışı analitiği kullanarak trafik ışıklarının zamanlamasını optimize edeceğiz.

Sürücülerin park yeri bulma sıkıntısına son vereceğiz! IoT tabanlı bir uygulama ile akıllı park yönetimi sağlayacağız ve parkomatlar üzerinden park alanlarının doluluk durumunu anlık olarak takip edeceğiz.

Atık Yönetimi:

Atık toplama sürecini optimize edeceğiz! Çöp konteynerlerine yerleştirilecek doluluk sensörleri ile atık toplama araçlarının rotalarını en verimli şekilde planlayacağız.

Geri dönüşümü teşvik edeceğiz! Yapay zeka destekli atık ayırma tesisleri ile geri dönüşüm süreçlerini iyileştirecek ve vatandaşlarımızı geri dönüşüme teşvik edecek programlar başlatacağız.

Enerji Tüketimi:

Enerji tasarrufunda öncü olacağız! Sokak lambalarını IoT sensörleriyle donatarak enerji tasarrufu sağlayacak ve çevresel koşullara göre otomatik ayarlamalar yapacağız.

Binalarımızı akıllandıracağız! Akıllı binalar için IoT sensörleri ve akıllı termostatlar kullanacak, enerji verimliliğini artıracak ve bina içi enerji kullanımını izleyip optimize edeceğiz.

Kamusal Hizmetler:

Kamusal alanlarımızı daha yaşanabilir hale getireceğiz! Parklar ve meydanlara yerleştireceğimiz IoT sensörleri ile hava kalitesi, gürültü seviyesi ve hava nemini izleyerek kamusal alanlarımızın kalitesini artıracağız.

Acil durum müdahalesini hızlandıracağız! Akıllı algılama sistemleri ile afet risklerini belirleyecek, afet durumlarında hızlı müdahale için yetkililere otomatik uyarılar göndereceğiz.

Onurhan Şeker Kimdir?

Türk siyaset sahnesine dinamizmi ve yenilikçi bakış açısıyla katılan genç bir siyasetçi olan Onurhan Şeker, 1987 yılında Konya'nın Akşehir ilçesinde doğmuştur. Genç yaşına rağmen siyasi arenada önemli görevler üstlenerek dikkatleri üzerine çekmiştir.

Eğitim hayatına Ankara'da başlayan Şeker, Bahçelievler Deneme Lisesi'nden mezun olmuş ve üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Konaklama İşletmeciliği alanında tamamlamıştır.

Siyasi kariyerine Demokrat Parti çatısı altında adım atan Onurhan Şeker, İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini iki dönem boyunca başarıyla yürütmüştür.

Özel sektörde yazılım ve turizm alanlarında faaliyet gösteren bir şirkette yöneticilik yapmaktadır. Özellikle yapay zekanın turizm sektöründeki kullanımı ve B2B sistemleri üzerine gerçekleştirdiği projelerle sektörde adından söz ettirmiştir.

Şeker, evli ve iki çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT