Karabağlar'da çocuklar emin ellerde

Karabağlar'da çocuklar emin ellerde
Karabağlar Belediyesi’nin “Özgür Semt Merkezi” baştan sona yenilenerek “Özgür Çocuk Evi” adıyla ve sadece çocuklara yönelik olarak hizmet vermeye başladı.
Karabağlar Belediyesi’nin “Özgür Semt Merkezi” baştan sona yenilenerek “Özgür Çocuk Evi” adıyla ve sadece çocuklara yönelik olarak hizmet vermeye başladı. Okul öncesi çocuklar, konularında uzman belediye personeli tarafından 09.00 -12.00 saatleri arasında, yaşlarına ve gelişim düzeylerine göre uygun programlarla becerilerini geliştiriyor.


Karabağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonunda Özgür Mahallesi'nde bulunan semt merkezi, Özgür Çocuk Evi'ne uygun bir hale getirildi. Merkezde 2 sınıf ve 1 oyun alanı bulunuyor. Çocuklar belirlenen saatler içerisinde uzman belediye personeli tarafından hem eğitici hem de öğretici programlarla keyifli zaman geçiriyor.


Haziran ve temmuz ayı boyunca devam edecek programın ardından ağustos ayında yeni kayıt dönemi başlayacak. Vatandaşlar şahsen veya 0 232 414 77 59 numaralı telefonu arayarak kayıt koşullarıyla ilgili bilgi alabilecekler.


Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Bu bölgelerde genellikle, dar gelirli ailelerimiz yaşıyor. Karabağlar Belediyesi olarak biz de olanaklarımız ölçüsünde onların yanında olmaya gayret ediyoruz. Hizmete giren çocuk eviyle, bölgedeki vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacına yanıt verdiğimizi düşünüyoruz. Bu anlayış doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT