Alarko Holding, TED iş birliğiyle depremde ebeveynlerini kaybeden çocukların yaralarının sarılmasına katkı sağlıyor

Alarko Holding, TED iş birliğiyle depremde ebeveynlerini kaybeden çocukların yaralarının sarılmasına katkı sağlıyor
Türk Eğitim Derneğinin “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” Kampanyasına 10 milyon TL’lik bir bağışla destek olan Alarko Holding yaklaşık 100 depremzede öğrencinin 8 yıllık eğitim bursunu karşılayacak.
Türk Eğitim Derneğinin “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” Kampanyasına 10 milyon TL’lik bir bağışla destek olan Alarko Holding yaklaşık 100 depremzede öğrencinin 8 yıllık eğitim bursunu karşılayacak. 

Alarko Holding ile Türk Eğitim Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında Alarko Holding “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyasına 10 milyon TL’lik bir destek sağlıyor. Uzun soluklu bu kampanya ile depremde ebeveynlerini kaybeden çocukların gelecek için yeniden umut taşıyabilmeleri hedefleniyor ve program; eğitim bursunun yanı sıra öğrencilere psikolojik, akademik ve sosyal destekler de sağlanmasını kapsıyor. Holding’in “Alarko ile Umutlar Yeniden Yeşeriyor” yaklaşımı kapsamındaki 10 milyon TL’lik katkısı 100 öğrencinin 8 yıl boyunca desteklenmesini sağlayacak.

Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız, kampanyaya destek olmayı bir görev olarak kabul ettiklerini belirterek şunları söyledi; “Büyük deprem felaketinin yarattığı yıkımı ve açtığı yaraları sarmak, bölgedeki vatandaşlarımızın yeniden normal yaşamlarına dönmeleri zaman alacak. Bu sürece tüm kurum ve kuruluşların katkı sağlamasının gereğine inanıyor ve bunu görev olarak görüyoruz. Bu yaklaşımda Alarko Holding olarak depremin hemen ardından gerçekleştirdiğimiz yardım ve desteklere ek olarak TED projesine destek sağlıyoruz. Çocuklara gelecekleri için bir fırsat yaratmayı ve uzun vadede destek olmayı çok önemsiyoruz.” 

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise büyük deprem felaketinin ilk gününden itibaren bölgeye sağladıkları yardımların hız kesmeden devam ettiğini belirterek şöyle konuştu; Daha önceki deneyimlerimizden biliyoruz ki asıl zorluk kırkından sonra başlar. O yüzden özellikle depremde ebeveyn kaybı yaşamış çocuklarımızın boşta kalan ellerini tutmak borcumuz. Onlar için “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyamızı başlattık. Bizler işi gençlik ve onların nitelikli eğitimi olan Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olarak eğitim yaşamları boyunca evlatlarımızın yanında olmayı bir sorumluluk ve görev biliyoruz. Çocuklarımız için el birliği yapmak çok kıymetli. Değerli katkıları nedeniyle Alarko Holding’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Alarko Holding 1986 yılında kurulan Alarko Eğitim-Kültür Vakfı aracılığı ile uzun yıllardır lise ve üniversite öğrencilerine burs ve eğitim desteği sağlıyor. Ayrıca, kadın istihdamı, çocuk ve kadınların eğitimi konularında çeşitli STK’lar ile yaptığı iş birlikleri ve gönüllülük çalışmalarını sürdürüyor ve topluma daha fazla artı değer katmak için çalışıyor. 

Türk Eğitim Derneği ve Kampanya Hakkında

95 yıl önce kurulan, Cumhuriyetimizin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği Soma’dan Elâzığ depremine kadar ülkemizi olumsuz etkileyen tüm felaketlerde sorumluluk aldı ve toplumun, çocukların yanında oldu. TED, Kahramanmaraş merkezli depremin akut döneminde de birçok sorumluluk üstelendi. Hayırseverlerden, kurumlar ve paydaşlardan gelen 43 TIR’dan oluşan yardımlar TED çalışanları, gönüllüleri ve velileri tarafından tasnif edilerek TED koordinasyonunda gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bölgede iş birlikleriyle üç mutfak, bir fırın kuruldu ve yine bölgede yer alan TED Okulları binlerce kişiye barınma ve yemek hizmeti verdi. 

Ülkenin, özellikle de çocukların geleceği için başlatılan “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyası, depremde ebeveyn kaybı yaşayan çocukların gelecekleri için umut olmayı amaçlıyor. Kampanya çerçevesince çocuklar psikolojik, akademik, sosyal ve maddi olarak lise eğitimlerinin sonuna kadar, ortalama 8 yıl boyunca destekleniyor.  TED, şeffaflık, hesap verebilirlik, adillik ve sorumluluk ilkeleri ile hareket eden bir sivil toplum kuruluşu olarak kampanya kapsamında gelen bağışlar, ulaşılan öğrenci sayısı ve bağışların kullanılma biçimi konularını kamuoyuyla paylaşıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.