Akınrobotics ve Bahçeşehir Üniversitesi'nden eğitim alanında işbirliği

Akınrobotics ve Bahçeşehir Üniversitesi'nden eğitim alanında işbirliği
Türkiye’nin robotik markası Akınrobotics bir yeniliğe daha imza atıyor. Akınrobotics ve Bahçeşehir Üniversitesi Yapay Zeka ve Robotik Teknolojileri Yüksek Lisans Programı açılıyor.

Gerçekleştirdiği çalışmalarla ulusal ve uluslararası alanda adından sıkça söz ettiren Akınrobotics eğitim alanında attığı adımla yeni bir başarıya daha imza atıyor. Akınrobotics’in Bahçeşehir Üniversitesi ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında yapay zeka ve robotik teknolojileri yüksek lisans programı açılıyor.

İşbirliği kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde açılacak olan yüksek lisans programı tezli bir program olacak ve derslerin tamamı İngilizce olarak verilecek. Üniversitenin sorumlu olduğu müfredata uygun şekilde oluşturulan program kapsamında verilecek olan ders içerikleri, Akınrobotics mühendisleri tarafından iş dünyası ve yine Akınrobotics’in faaliyet gösterdiği sektörler ile uyumlu olacak şekilde hazırlandı.

akinrobotics-bahcesehir-universitesi-isbirligi-1.jpg

Özgür Akın’dan 2023 Vizyonu Mesajı

Düzenlenen imza töreninde konuşan Akınsoft ve Akınrobotics Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın, “2023 vizyonlarımız arasında Akınrobotics Yüksek Teknoloji Enstitüsü açmak vardı. Cumhuriyetimizin 100.yılında bu vizyonumuzu Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştiriyoruz. Yapay zeka ve robotik teknolojiler alanında yenilikçi vizyonları benimseyen, bu alanlarda kendini geliştirmek ve kariyerlerinde zirve yapmak isteyen öğrencilerimiz için Akınrobotics – Bahçeşehir Üniversitesi Yapay Zeka ve Robotik Teknolojileri alanında yüksek lisans programımızı bugün itibariyle açmış bulunuyoruz. Programa kayıt olan öğrencilerimiz, yapay zeka ve robotik teknolojilerin ana damarları olan ileri robotik, yapay zeka veri öğrenim bilgisi, mekaniksel üretim metotları, arayüz yazılım becerileri ve gömülü yazılımlar alanlarında piyasanın talep ve isteklerini en doğru şekilde karşılayacak eğitimleri alıyor olacaklar. Eğitim İş birlikteliklerimiz önümüzdeki dönemde Büyük Veri ve Veri Madenciliği, Blockchain Mühendisliği, Metaverse Mühendisliği, Siber Güvenlik Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Bilimi, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri ana bilim dallarında devam edecek.” dedi.

Dr. Akın, “Türk insanının bilime, gelişen teknolojiye ve bilimsel düşünceye ilgisini artırmak ve aynı zamanda robotik teknolojiler alanında yapılan çalışmalarla ülkemizi ilk sıralara taşımak için yapmış olduğumuz bu iş birliği ülkemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

akinrobotics-bahcesehir-universitesi-isbirligi.jpg

Program sonunda öğrencilerin, Türkiye’nin robotik ve yapay zeka alanında lider markası olan Akınrobotics ailesi içerisinde çalışma şansı elde edebileceklerini vurgulayan Dr. Özgür Akın, ayrıca sektörde hizmet veren diğer paydaşlarda da istihdam edilebilecek seçkin adaylar arasında olabileceklerini belirtti.

İşbirliği ile açılacak program kapsamında derslerin bir kısmı, Akınrobotics mühendisleri tarafından verilebilecek. Böylelikle programdan mezun olan öğrencinin iş dünyasında karşılaşacağı uygulamaları eğitim sürecinde görmesi sağlanmış olacak.

p>Türkiye’nin en büyük yerli yazılım markası Akınsoft’un kendi öz sermayesi ile kurulan Akınrobotics, robotik teknolojiler alanında konusunda uzman ekibi ile seri üretim yapan dünyanın ilk insansı robot fabrikası. Akınrobotics, yüksek teknoloji yolunda gerçekleştirdiği projelerle çalışmalarını sürdürürken, tüm bu başarı hikayesinde yeni projeleri ile bilim ve teknoloji yolunda insanlığa hizmet etmeye devam edecek.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT