Yapay zeka destekli işe alım uygulamasıyla doğru işle doğru aday eşleşiyor

Yapay zeka destekli işe alım uygulamasıyla doğru işle doğru aday eşleşiyor
İşe alım süreci, hem iş arayanlar hem de işverenler için zorlayıcı olabiliyor. Doğru adayı doğru işe yerleştirmek, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamanın yanı sıra, şirketin başarısını da artırıyor. bitoniş, yapay zeka destekli işe alım uygulamasıyla doğru işle doğru adayı eşleştiriyor.

İşe alım süreci, hem iş arayanlar hem de işverenler için zorlayıcı olabiliyor. Doğru adayı doğru işe yerleştirmek, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamanın yanı sıra, şirketin başarısını da artırıyor. bitoniş, yapay zeka destekli işe alım uygulamasıyla doğru işle doğru adayı eşleştiriyor.

Pandemi sonrası dönemde dijital uygulamaların kullanımı artarken, işe alım süreçleri de daha zorlu hale geldi. Uzaktan çalışma, online mülakatlar ve yeni beceri gereksinimleri gibi faktörler, iş arayanlar ve işverenler için doğru işe doğru adayı bulmayı zorlaştırdı. Bu sorunlara çözüm getiren bitoniş, iş arayanlarla eleman arayanları buluşturan yenilikçi bir platform sunarak iş/çalışan arama modelini yeniden tanımlıyor.

Akıllı eşleştirme yapıyor

“İş bulma ve işe alım alanlarında devrim yaratmaya hazırlanan bitoniş platformunu, iş arayanlarla eleman arayanları buluşturmak için kurduk. Yenilikçi modelimizle iki kitle arasındaki etkileşimi kolaylaştırarak, doğru işe doğru adayı bulma sürecini optimize ediyoruz” diyen bitoniş Kurucusu Ayşe Kayalı Tütüncüler, hem iş arayanlar hem de işverenler için verimli ve hızlı bir işe alım deneyimi sunan bitoniş’in dijital dönüşümün İK süreçlerine olan etkisini artıracağını şu sözlerle anlatıyor:

“İK süreçlerinde hızlı ve etkili bir şekilde doğru adayı bulmak, işverenler ve iş arayanlar için büyük öneme sahip. bitoniş olarak, işe alım süreçlerindeki verimliliği artırmak ve zamanı en iyi şekilde kullanmak için yenilikçi bir yaklaşım sunuyoruz. Gelişmiş yapay zeka algoritmalarıyla işverenlere ihtiyaçlarına en uygun adayları bulma imkanı sağlarken, iş arayanlara da hızlı ve kolay bir şekilde istedikleri işlere ulaşma fırsatı sunuyoruz. İK alanında dijital dönüşümün getirdiği avantajları bitoniş platformunda bir araya getirerek, şirket ve çalışan adaylarının iş süreçlerini optimize etmelerine yardımcı oluyoruz."

İK süreçlerinde dijital dönüşüm önem kazanıyor

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından Mayıs başında yayımlanan “Future of Jobs 2023” raporuna atıfta bulunarak dijital dönüşümün, büyük veri, bulut bilişim ve yapay zeka gibi teknolojilerin benimsenmesinde büyük bir etkisi bulunduğunu belirten Ayşe Kayalı Tütüncüler, raporla ilgili şu bilgileri paylaştı: “Dört şirketten üçü (%75) önümüzdeki beş yıl içinde bu teknolojileri benimsemeyi planlıyor. Veriler ayrıca ticaretin ve iş yapma şeklinin dijitalleşmesinin etkisini de gösteriyor. Dijital platform ve uygulamalar, anket katılımcıları tarafından benimsenecek en olası teknolojiler olarak gösteriliyor. Şirketlerin %86'sının bu teknolojileri operasyonlarına dahil etmesi bekleniyor. %81'inin ise 2027’ye kadar eğitim ve işgücü teknolojilerini benimsemesi planlanıyor.”

“WEF’in en güncel raporundaki veriler doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. İş bulma ve işe alım alanlarında dijital dönüşümün öncüsü olacağız” diyen bitoniş Kurucusu Ayşe Kayalı Tütüncüler sözlerine şöyle devam etti: “Dijital dönüşümün getirdiği avantajları kullanıcılarımızla buluşturmak için çalışıyoruz. Hızlı ve etkili bir şekilde doğru işi - adayı bulmak, işverenler ve iş arayanlar için büyük öneme sahip. Bu nedenle, bitoniş'i geliştirirken kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini göz önünde bulundurduk. Hem iş arayanların hem de işverenlerin hayatını kolaylaştırarak, onlara daha iyi deneyim sunmayı amaçlıyoruz."

Ücretsiz uygulaması hemen indirilebiliyor

Bitoniş'in kullanıcı dostu mobil uygulaması sayesinde, hem beyaz hem de mavi yakalı çalışanların istedikleri işlere kolayca başvurabildiğini ve işverenlerin ihtiyaçlarına en uygun adayları hızlı bir şekilde bulabildiğini söyleyen Ayşe Kayalı Tütüncüler, “bitoniş’in geliştirdiği yapay zeka algoritması, işverenlere ihtiyaçlarına en uygun adayları bulma imkanı sağlayarak, işe alım süreçlerinde zaman ve kaynak tasarrufu sağlıyor. iOS ve Android versiyonları ücretsiz olarak indirilebiliyor ve kullanıcılarına geniş bir iş arama ve işveren bulma ağı sunuyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.