Windows 365 Frontline, Bulut Bilgisayar Erişimi İçin Piyasaya Sürüldü

Windows 365 Frontline, Bulut Bilgisayar Erişimi İçin Piyasaya Sürüldü
Microsoft, Nisan ayında Microsoft 365 Frontline adında yeni bir hizmet duyurdu. Bu hizmet, işletmelerin yarı zamanlı ya da ofis dışında uzaktan çalışanlarına Bulut PC (CPC) hizmetleri sunmalarına olanak tanıyordu. Bugün şirket, Microsoft 365 ...

Microsoft, Nisan ayında Microsoft 365 Frontline adında yeni bir hizmet duyurdu. Bu hizmet, işletmelerin yarı zamanlı ya da ofis dışında uzaktan çalışanlarına Bulut PC (CPC) hizmetleri sunmalarına olanak tanıyordu. Bugün şirket, Microsoft 365 Frontline’ın kısa bir genel önizleme döneminin ardından artık tüm kurumsal müşterilerin kullanımına sunulduğunu açıkladı.

Bir blog yazısında Microsoft şunları belirtti:

“Önizleme sırasında şirketler, Windows 365 Frontline’ı çalışanların sınırlı bir süre için Bulut PC’lerine erişmeleri gereken çeşitli durumlar (sağlık teknisyenleri, danışmanlar, müşteri hizmetleri temsilcileri ve daha fazlası gibi) için geniş bir senaryo ve sektör listesinde zaten kullanıyorlardı.”

Microsoft 365 Frontline müşterileri, aynı anda çalışmayan uzaktan veya yarı zamanlı çalışanlar arasında paylaşılabilecek belirli sayıda Bulut PC lisansı satın alabiliyor. Şirketlerden biri şunları söylüyor:

“Çalışanlar oturum açtıklarında Frontline Cloud PC açılıyor ve çalıştıkları süre boyunca bir lisans kullanılıyor. Oturumu kapattıklarında, paylaşılan lisans, lisans havuzuna geri gönderiliyor ve Frontline Cloud PC’leri kapatılıyor. Tanımlanmış bir grup içindeki herhangi bir kullanıcı, belirli bir programa gerek kalmadan Frontline Cloud PC’lerinde erişebiliyor.”

Bilişim sistemleri yöneticileri, oluşturulduktan sonra provizyon politikasını görüntüleyerek şirketin hangi çalışanlarının Frontline Cloud PC’ye eriştiğini ve hangilerinin erişmediğini de görebiliyor.

Şirket yakın gelecekte Microsoft 365 Frontline’a yeni özellikler eklemeyi planlıyor. Bunlardan biri, bilişim sistemleri yöneticilerinin Cloud PC’leri maksimum eş zamanlı kullanıcı sayısına yaklaştığında otomatik e-posta uyarıları ayarlamalarına olanak tanıyacak. Bu sayede yöneticiler ihtiyaç duymaları halinde daha fazla Bulut PC lisansı satın alabilecekler. Aynı yöneticiler önümüzdeki aylarda Bulut PC’leri toplu olarak açıp kapatabilme özelliğine de erişecek.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.