WhatsApp, Telegram’a Benzer Kanallar Özelliğini Duyurdu

WhatsApp, Telegram’a Benzer Kanallar Özelliğini Duyurdu
WhatsApp, yeni bir özellik olan Kanallar‘ı duyurdu. Kanallar sayesinde takipçi kazanabilecek ve takipçilerinizle metin, fotoğraf, video, çıkartma ve anketlerle tek yönlü iletişim kurabileceksiniz. WhatsApp’a göre kanallar, hobilerinizle, spor ...

WhatsApp, yeni bir özellik olan Kanallar‘ı duyurdu. Kanallar sayesinde takipçi kazanabilecek ve takipçilerinizle metin, fotoğraf, video, çıkartma ve anketlerle tek yönlü iletişim kurabileceksiniz.

WhatsApp’a göre kanallar, hobilerinizle, spor takımlarınızla, yerel yetkililerin güncellemeleriyle ve daha fazlasıyla ilgili takip edebileceğiniz aranabilir bir dizin olacak. Kullanıcıları dilerseniz sohbet esnasında, e-posta yollayarak ya da link paylaşarak davet edebilir durumda olacaksınız.

WhatsApp birkaç yıldır gizlilik konusundaki güvenilirliğini attırmaya çalışıyor. Kanallarda da yine aynı şekilde gizliliği korumaya devam edecek. Takipçiler, kanal yöneticilerinin telefon numarasını veya profil resmini göremeyecek ve yöneticiler de takipçilerin telefon numaralarını göremeyecek.

Kanal geçmişi WhatsApp’ın sunucularında yalnızca 30 gün boyunca saklanacağı için kanallar da geçici olacak. Aynı zamanda bazı kanallar özel olacağından, yöneticiler kanallarından ekran görüntülerinin alınmasını ve iletilmesini engelleyebilecek.

WhatsApp, kanal yöneticilerinin kanalları dizinden gizlemeye yani aramaya kapatabileceğini ve bunun yerine sadece davet bağlantılarıyla katılma seçeneğini aktif edebileceklerini söyledi. Ne yazık ki, Kanallar varsayılan olarak uçtan uca şifrelenmiyor, ileride ne gibi bir güvenlik problemi doğurabileceğini ve nasıl sunabileceklerini düşünüyorlar.

WhatsApp, Kanallar özelliğinin ilk olarak Kolombiya ve Singapur’da aktif olacağını söyledi. Zaman içinde daha fazla ülkede aktif edilecek. WhatsApp ayrıca, yöneticilerin kanallar sayesinde iş kurmalarını desteklemek istediğini ve ödeme hizmetlerini bu özellik etrafında genişleteceğini söyledi. Yani ücretli bir kanal kurabilecek ve içeriğinizi satabilir olacaksınız. Ödeme yapacak kişiler içeriğe erişebiliyor olacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.