watchOS 10 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

watchOS 10 Tanıtıldı! İşte Özellikleri
watchOS 10 Özellikleri

Apple, WWDC 2023 etkinliğinde iOS 17 ve iPadOS 17 ile birlikte Apple Watch ve Apple Watch Ultra modelleri için watchOS 10 akıllı saat işletim sistemini de duyurdu. İşte watchOS 10 özellikleri.

watchOS 10 yeni bir pencere öğesi görünümü, yeniden tasarlanmış uygulamalar, antrenmanlarda iyileştirmeler ve daha fazlasını sunan büyük bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor.

Apple Watch işletim sistemi‌, araç kutularıyla herhangi bir saat yüzünden bilgi görüntülemenin yeni bir yolunu sunuyor. Saat yüzünün altında kullanıcının ihtiyaçlarına göre değişen, dinamik olarak Akıllı bir Araç Kutusu Yığını ortaya çıkarmak için Digital Crown ile kaydırmanız yeterli.


‌watchOS 10‌ genelindeki uygulamalar da yeniden tasarlanmış. Dünya Saati artık farklı saat dilimlerinde günün saatini yansıtan arka plan renklerine sahip. Aktivite artık gezinmek için köşe simgeleri, yeniden tasarlanmış bir kupa kutusu ve her bir Aktivite Halkası’nın yeni bir tam ekran görünümüne sahip. watchOS 10‌, “Palette” ve Snoopy ve Woodstock ile animasyonlu bir “Peanuts” yüzü sunuyor.

Güncelleme ayrıca İşlevsel Eşik Gücü, Güç Bölgeleri, iPhone’da tam ekran görünümü ve daha fazlası gibi yeni ölçümler dahil olmak üzere yeni bisiklet antrenman özellikleri sunar. Yürüyüş artık Pusula ve Haritaları entegre ediyor. ‌watchOS 10‌ artık geliştiricilerin kullanması için bir Workout API içeriyor.


Mindfulness uygulamasındaki yeni bir ruh hali izleme özelliği, kullanıcıların çeşitli ruh halleri ve günlük ölçümleri arasında gezinmesine olanak tanıyor. Sağlık uygulaması daha sonra ‌iPhone‌ üzerindeki bu verilere dayalı bilgiler sağlayacak.

Yeni bir özellik ise Sağlık uygulamasında da görüntülenen Gün Işığı Zamanını göstermek için ortam ışığı sensörünü kullanarak miyopi riskini azaltmayı amaçlıyor.

watchOS 10 sonbahar içerisinde uyumlu Apple Watch akıllı saat sahipleri ile buluşacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT