Twitter, Resimler için Topluluk Notları Özelliğini Test Ediyor

Twitter, Resimler için Topluluk Notları Özelliğini Test Ediyor
Twitter, yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüler ve videolar daha belirgin hale geldikçe, insanların potansiyel olarak “yanıltıcı medyayı” tanımlamasını kolaylaştırabilecek yeni bir özelliği test ediyor. Şirket, medya için sitenin kitle kaynaklı ...

Twitter, yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüler ve videolar daha belirgin hale geldikçe, insanların potansiyel olarak “yanıltıcı medyayı” tanımlamasını kolaylaştırabilecek yeni bir özelliği test ediyor. Şirket, medya için sitenin kitle kaynaklı doğruluk kontrollerini belirli fotoğraflara ve video kliplere uygulayacak olan Topluluk Notları özelliğini deniyor.

Özellik, tweet’lerde paylaşılan resimlere not uygulamak için yeterince yüksek derecelendirmeye sahip olan Topluluk Notları katılımcılarına olanak tanıyacak. Tweet’lerdeki notlar gibi, etiketler de resimlere ek “bağlam” ekleyebilir. Bir fotoğrafın üretici yapay zeka kullanılarak mı oluşturulduğunu yoksa başka bir şekilde manipüle mi edildiğini belirtmek buna örnek olarak verilebilir.

Bu özellik, bu tür fotoğrafların viral yayılımını da ele alabilir. Twitter’a göre amaç, yeni tweet’lerde farklı kullanıcılar tarafından paylaşılsa bile notların aynı görüntünün “son ve gelecekteki” kopyalarında otomatik olarak görünmesi. Ancak Twitter, görüntü eşleştirmesini mükemmelleştirmenin biraz zaman alacağını belirtiyor.

Twitter şu an için sadece tek görselli tweet’ler için medya notlarını test ediyor ancak şirket gelecekte bu özelliği birden fazla görsel ve video içeren tweet’leri kapsayacak şekilde genişletmeyi planladığını söylüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.