TP-Link, Akıllı Evler İçin Tapo T100 Hareket Sensörünü Tanıttı

TP-Link, Akıllı Evler İçin Tapo T100 Hareket Sensörünü Tanıttı
Tapo T100 ile Girilen Her Oda Aydınlanıyor

Tapo markasıyla akıllı ev çözümleri üreten TP-Link, akıllı ampul, akıllı priz, kameralar, ışık şeritleri, hareket ve kapı-pencere sensörleriyle tam bir akıllı ev ekosistemi oluşturabiliyor. Geçtiğimiz aylarda satışa sunulan Tapo T100 hareket sensörü ile kullanıcılar çok farklı senaryolar geliştirebiliyor. Ayrıca özellikle elektrik tasarrufu açısından da T100 hareket sensörü avantaj sağlıyor.

Tapo T100 hareket sensörü, geniş menzilli (yaklaşık 7 metre) bir algılamaya sahip ve 120 derece açı içerisindeki hareketi algılayabiliyor. Pille çalışan sensör, arkasında yer alan 3M yapıştırıcı sayesinde her yere (duvar, raf, tavan vb) kolayca yapıştırılarak kullanılabiliyor.

Tapo T100 hareket sensörü, hareket algıladığında diğer Tapo akıllı ev ürünlerini devreye almak üzere işleve sahip. Örneğin odaya girildiğinde akıllı ampulün otomatik yanması gibi senaryolar T100 sensör ile kolayca oluşturulabiliyor. Hareket sensörü nereye monte edilirse o bölgede hareket olduğunda ışıklar yanabiliyor ya da hem ışık yanıp hem de akıllı prize bağlı olan ısıtıcı devreye girebiliyor. Özellikle çocuklu evlerde bu çözümler çok daha yararlı oluyor ve hem çocukların konforu ve güvenliği sağlanıyor hem de enerji tasarrufu yapılabiliyor. Örneğin gece yatağından kalkan çocuğu algılayan sensör akıllı ampulü yakıyor; çocuk tekrar yatağa döndüğünde de ışığı kapatıyor. Gereksiz aydınlatma harcamalarını ortadan kaldıran bu sistem, enerji tasarrufu yapılmasını sağlıyor.


Tapo uygulaması (Android ve iOS destekli) üzerinden Akıllı Eylem oluşturarak tüm akıllı cihazları otomatikleştirmek ve hepsini hareketle etkin hale getirmek de mümkün. Böylece evdeki Tapo ürünleri istenilen şekillerde gruplanarak, ortak hareket etmeleri sağlanıyor.

T100 hareket sensörü, evde yokken evin güvenliği için de işlev görüyor. Bir hareket algıladığında otomatik olarak SMS ile bildirim gönderen sensör, aynı zamanda davetsiz misafirleri ürkütmek üzere alarm çalabiliyor.

Tapo T100 hareket sensörünün 120 derece görüş alanında 7 metreye kadar hareket algılama seviyesini kullanıcılar özelleştirebiliyorlar. Özellikle yanlış tetikleyicileri engellemek için üç farklı seviyede hassasiyet alanı oluşturarak çok daha sağlıklı sonuçlar alınabiliyor. Sensörün işlem yapacağı alanın büyüklüğüne göre 3-5-7 metre olarak farklı seviyeler seçilebiliyor. Sensörün açısı da en ideal bölgeye göre elle ayarlanabiliyor. Özellikle evcil hayvan olan evlerde, gereksiz hareket algılamalarını engellemek için bu önemli bir özellik.

Uzun pil ömrüne sahip olan (günde 50 tetikleme testine göre 2 yıllık pil ömrü) Tapo T100, diğer Tapo ürünleriyle birlikte Tapo uygulaması üzerinden kolayca yönetilebiliyor.

Tapo T100’ün tavsiye edilen satış fiyatı 519 TL (KDV dahil) olarak açıklanıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.