Spotify, Çevrimdışı Karışık Çalma Listesi Özelliğini Test Ediyor

Spotify, Çevrimdışı Karışık Çalma Listesi Özelliğini Test Ediyor
Spotify gibi akış uygulamaları milyonlarca şarkıyı parmaklarımızın ucuna getirdi ancak internet bağlantısı olmadan hiçbir işe yaramıyorlar. Evet, Spotify çevrimdışı dinlemek için şarkıları ve çalma listelerini indirmenize izin veriyor. Peki ya ...

Spotify gibi akış uygulamaları milyonlarca şarkıyı parmaklarımızın ucuna getirdi ancak internet bağlantısı olmadan hiçbir işe yaramıyorlar. Evet, Spotify çevrimdışı dinlemek için şarkıları ve çalma listelerini indirmenize izin veriyor. Peki ya internetin olmadığı bir yerde aniden şarkı dinlemek isteyip herhangi bir şarkıyı ya da çalma listesini çevrimdışı yapmadığınızı fark ederseniz?

Şirket, uygulamanın dinleme etkinliğinize bağlı olarak bazı şarkıları otomatik olarak indirebileceği yeni bir çevrimdışı karışık çalma listesini test ediyor.

Spotify CEO’su Daniel Ek, Twitter’da henüz geliştirilmekte olan bu özelliğin bir ekran görüntüsünü paylaştı. “Çevrimiçi olmadığımız zamanlar için tasarlanmış bir çalma listesi olan “Çevrimdışı Karmanız” (Offline Mix) adlı yeni bir özelliği test ediyoruz.” dedi.

Spotify’ın bu özelliği 2020’den bu yana düşünüp üzerinde çalıştığını söyleyenler var. Ekran görüntüsüne göre, çevrimdışı karışık çalma listesi özelliği cihazda birkaç saatlik müzik depolayabilir.

Karşılaştırma yapmak gerekirse Spotify’ın rakibi YouTube Music birkaç yıl önce uygulamasına çevrimdışı karma çalma listesi özelliğini eklemişti. Bu özellik daha sonra yerini cihaza 500 şarkıya kadar otomatik olarak indiren Akıllı İndirici’ye bıraktı.

Spotify son kazanç raporunda aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı geçerek kendi beklentilerini aştığını açıkladı. Ancak şirket bu hafta başlarında Podcast bölümünde 200 kişilik çalışan ekibini işten çıkardı. Spotify daha önceden gelir artışını aşan operasyonel giderleri telafi etmek için işgücünü %6 oranında küçülteceğini açıklamıştı.

Bununla birlikte, müzik akışı uygulaması bu yıl iPhone için yeni widget’lar, çalma listeleri oluşturmak için yapay zeka destekli bir DJ, Google’ın Wear OS cihazı için yeni bir saat arayüzü ve koşu uygulaması Strava ile entegrasyon gibi bazı yeni özellikler sundu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT