Samsung Exynos Auto V920 Yeni Nesil Hyundai Araçlara Güç Verecek

Samsung Exynos Auto V920 Yeni Nesil Hyundai Araçlara Güç Verecek
Samsung, Exynos Auto V920 işlemcisinin Hyundai’nin 2025 yılında piyasaya çıkacak yeni nesil otomobillerindeki araç içi bilgi-eğlence (IVI) sistemlerine güç vereceğini duyurdu. Samsung, iki şirketin otomotiv yarı iletkenleri üzerine ilk kez birlikte ...

Samsung, Exynos Auto V920 işlemcisinin Hyundai’nin 2025 yılında piyasaya çıkacak yeni nesil otomobillerindeki araç içi bilgi-eğlence (IVI) sistemlerine güç vereceğini duyurdu. Samsung, iki şirketin otomotiv yarı iletkenleri üzerine ilk kez birlikte çalıştığını söyledi.

Exynos Auto V920, Samsung’un araçlara yönelik üçüncü nesil bir yongası ve CPU, grafik ve sinirsel işleme performansında “önemli yükseltmeler” sağlıyor. Bu geliştirmeler, IVI sisteminin aynı anda birden çok ekranda gerçek zamanlı bilgileri görüntüleyebilmesini, video içeriğini oynatabilmesini ve oyunları yönetebilmesini sağlayacak.

Samsung, V920’nin içine otonom sürüş için optimize edilmiş ve son nesle göre 1,7 kat daha fazla işlem performansı sağlayan on ARM çekirdeği dahil etti. LPDDR5 bellek desteğiyle Samsung, V920’nin ön panel, bilgi-eğlence ve arka koltuk eğlence sistemleri için altı adet yüksek çözünürlüklü ekrana ve önemli görsel verileri yakalayan 12 kamera sensörüne güç sağlayabileceğini söylüyor.

V920, önceki modele göre 2 kat daha hızlı grafik işlemeye ve sinirsel işleme birimi (NPU) söz konusu olduğunda 2,7 kat daha iyi performansa sahip. Bunlar, sırasıyla araç içi ekranlar ve sürücü izleme özellikleriyle daha iyi deneyimler sunuyor.

Çip ayrıca, Otomotiv Güvenlik Bütünlüğü Düzeyi B (ASIL-B) gereksinimlerini karşılayan yerleşik bir güvenlik adası içeriyor. Bu, IVI sistemini güvende tutması gereken hataları meydana geldikleri anda algılayabiliyor ve yönetebiliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT