Red Hat, Hibrit Bulutta Red Hat Enterprise Linux’un Yönetimini Kolaylaştırıyor

Red Hat, Hibrit Bulutta Red Hat Enterprise Linux’un Yönetimini Kolaylaştırıyor
Kolaylaştırılmış Red Hat Enterprise Linux yönetim deneyimi

Red Hat, Red Hat Insights’ın Red Hat Enterprise Linux’a yönelik yeni yönetim özellik setini duyurdu. Geliştirilen özellikler, kurumsal Linux’un hibrit buluttaki karmaşıklığını inovasyonu yavaşlatmadan azaltacak şekilde tasarlandı. Bu iyileştirmeler, Red Hat’in dünyanın öncü kurumsal Linux platformunu şirketlerin faaliyet gösterdiği her yerde daha erişilebilir, yönetilebilir ve çalıştırılabilir hale getirme vizyonunu genişletiyor.

Red Hat’in gerçekleştirdiği bir araştırma, Red Hat Insights’ın mevcut öngörü analitiklerine dahil edildiğinde bu yeni ve iyileştirilmiş yönetim imkanları sayesinde BT kuruluşlarının hibrit bulutta sorunları yüzde 90’a kadar daha hızlı keşfettiğini ve neredeyse yüzde 66 daha hızlı giderdiğini gösteriyor. Bu da Red Hat Insights’ın BT kuruluşları için gereken beceri seviyesini makul bir düzeyde dengelemesini sağlıyor. Böylece kaynak kısıtlamalarıyla karşı karşıya kalındığında kapsamlı Linux uzmanlığı olmasa bile sistemleri çevrimiçi tutmak ve kritik açıklardan uzaklaştırmak daha kolay oluyor.

IDC’ye göre “Müşteriler hizmete alımlarında esneklik istiyor ve çalışanlarıyla birlikte desteklemeleri gereken işletim sistemi sayısının belli bir sınırın altında olmasını tercih ediyor.” Ayrıca “Birden fazla yedekli işletim sistemi ortamını desteklemek, hem doğrudan lisanslama ve bakım açısından hem de bunları sürdürmek için gereken personel yükü açısından şirketlere önemli ölçüde daha fazla maliyet oluşturabiliyor.”

İşletim sisteminin esnekliği ve stabil olması, BT şirketlerinin daha az kaynak ve bütçeyle daha fazla iş yapmaya devam ettiği bu dönemde hayati öneme sahip. CIO’ların günlük operasyonları sürdürmeye ek olarak yeni gelir imkanı yaratan hizmetleri desteklemek için BT sistemlerini de ölçeklendirmesi gerekiyor. İnovasyonu sınırlamadan Linux sitelerini yönetmek için mevcut kaynaklar ve beceriler genişletilmesi gerekiyor. Red Hat’e göre bu süreç, gereken beceri düzeyinin aşağıya çekilmesiyle başlıyor.

console.redhat.com üzerinden web tarayıcılarının hepsinden erişilebilen Red Hat Insights iyileştirmeleri, hibrit buluttaki Red Hat Enterprise Linux hizmete alımlarını tek ve kullanması kolay bir kullanıcı arayüzünde buluşturuyor. Red Hat Insights’ın genişletilmiş imkanları, Red Hat’in Linux platformlarını kritik üretim ortamlarında çalıştırma alanındaki onlarca yıllık deneyimini kullanarak potansiyel hataları, yanlış yapılandırmaları ve güvenlik açıklarını tespit edebilen mevcut öngörü analitikleri tarafından sağlanan bilgiler üzerine kuruluyor.

Insights bu sorunlardan birini tespit ettiğinde BT ekipleri güvenlik hatalarını ve kritik açıkları Red Hat Satellite Server kullanmadan ve yama şablonlarını kullanarak aynı anda pek çok sunucu grubuna ulaşarak daha kısa sürede giderebilmek için yeni iyileştirilmiş yönetim deneyimini kullanabiliyor. Her düzeydeki sistem administratörleri, komut satırını açmadan veya Red Hat Satellite Server gibi Linux yönetim sistemlerini derinlemesine anlamadan tek bir arabirim ile olası sorunları tespit edebilir, değerlendirebilir ve düzeltmeleri gönderebilir. Red Hat Satellite, Red Hat’in gelişmiş Linux yönetim yetenekleri sunduğu hizmeti olmaya devam ederken aynı zamanda bağlantısız veya korumalı hizmete alımları da destekliyor.

Red Hat Insights imaj oluşturucu hizmeti de Linux varlıklarının yönetimi için gereken beceri ihtiyacını BT ekiplerinin şirketinin özel ihtiyaçlarıyla uyumlu olan, belirli bir standardı olan ve iyileştirilmiş işletim sistem imajlarını daha hızlı ve kolay oluşturabilmesine imkan tanıyarak azaltıyor. Bu imajlar daha sonra aynı arabirim veri merkezi üzerinden genel bulutlara ve sınır bilişim alanlarına kadar hibrit bulutun kapsamı altında olan her yerde kolayca dağıtılabiliyor.

Artık imaj oluşturucu BT şirketlerinin kendi yazılımlarını hizmete alım için “altın” imajlara eklemesini sağlıyor. Bir aracın veya bileşenin belirli bir sürümü Red Hat Enterprise Linux’a özgü olmasa bile hızlı dağıtım için imaj oluşturucu ile oluşturulan görüntülere dahil edilebiliyor. Böylece şirketin özel standartlarına uyan görüntülerin oluşturulmasını ve çalıştırılmasını çok daha kolaylaştırıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT