Ratchet and Clank: Rift Apart PC Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ratchet and Clank: Rift Apart PC Çıkış Tarihi Belli Oldu
Sony sürpriz bir duyuru ile Ratchet & Clank: Rift Apart oyununun 26 Temmuz tarihinde PC platformu için çıkış yapacağını duyurdu. 2021’de PlayStation 5 için özel olarak piyasaya sürülen Ratchet & Clank: Rift Apart, popüler üçüncü şahıs platform ...

Sony sürpriz bir duyuru ile Ratchet & Clank: Rift Apart oyununun 26 Temmuz tarihinde PC platformu için çıkış yapacağını duyurdu. 2021’de PlayStation 5 için özel olarak piyasaya sürülen Ratchet & Clank: Rift Apart, popüler üçüncü şahıs platform serisinin dokuzuncu oyunu olarak gelmişti.

PC sürümünün geliştirilmesine Sony’nin sahip olduğu Nixxes Software başkanlık ediyor ve Insomniac da destek sağlıyor. PlayStation’a özel çoğu PC’ye aktarım sürümünde olduğu gibi orijinal sürüme göre bazı yeni özellikler sunulacak. Bu, donanıma bağlı olarak aralarından seçim yapabileceğiniz birden çok kalite düzeyine sahip ışın izlemeli yansımaları ve gölgeleri içeriyor. 21:9, 32:9 ve 48:9’a kadar en boy oranı kurulumlarına (hem oyun hem de ara sahneler için) uzanan ultra geniş monitör desteği de onaylanmış durumda.

NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 2, Intel XeSS ve Insomniac’ın kendi Temporal Injection teknolojileri de artık PC sürümünde de sınırsız olan kare hızlarını artırmak için dahil edilmiş. Ayrıca, tam fare ve klavyenin yanı sıra yeniden ayarlanabilir tuşlarla denetleyici desteği de geliyor. Hatta DualSense denetleyici, ikonik dokunsal geri bildirim ve dinamik tetikleme efektleri sunan kablolu bağlantılarla da destekleniyor.

Oyun piyasaya sürüldüğünde PlayStation 5’te bulunan SSD’yi, yükleme süresi olmadan farklı ayarlara girip çıkmayı içeren oyun özelliklerini kullanmasına yardımcı olmak için kullandı. Sony, oyunun PC özelliklerini henüz açıklamadı ancak PC versiyonunun da bir SSD gerektirebileceğini tahmin edebiliriz.

Ratchet & Clank: Rift Apart, Steam ve Epic Games Store‘da 599 TL fiyat etiketi ile her iki mağazadan da ön sipariş edilebiliyor. Oyuna ön sipariş edenler Pixelizer silahına ve Carbonox zırh setine erken erişim elde edecekler.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT