Prince of Persia: The Lost Crown Duyuruldu

Prince of Persia: The Lost Crown Duyuruldu
Summer Game Fest 2023 etkinliği sırasında Prince of Persia serisi için yepyeni bir oyun duyuruldu. 13 yılın ardından gelen oyunun adı ise Prince of Persia: The Lost Crown. Serinin olağan 3B platform tarzından bir adım uzaklaşan yeni oyun, 2.5B ...

Summer Game Fest 2023 etkinliği sırasında Prince of Persia serisi için yepyeni bir oyun duyuruldu. 13 yılın ardından gelen oyunun adı ise Prince of Persia: The Lost Crown. Serinin olağan 3B platform tarzından bir adım uzaklaşan yeni oyun, 2.5B yaklaşımını benimsiyor ve oyuncular yepyeni bir prens olan Sargon rolünü üstleniyor.

Oyun, Ubisoft Montpellier tarafından geliştirilmiş. Stüdyonun daha önce Rayman Legends ve Valiant Hearts gibi yandan kaydırmalı oyunlar üzerinde çalıştığını da not olarak düşelim.

Stüdyonun oyun için açıklaması ise şu şekilde: “Zamanın ve mekanın sınırlarının size ait olduğu mitolojik bir İran dünyasında geçen şık ve heyecan verici bir aksiyon-macera platform oyununa dalın. Sargon olarak oynayın ve akrobatik dövüşte ustalaşıp yeni Zaman Güçlerinin ve benzersiz süper yeteneklerin kilidini açarken kılıç kullanan bir dahiden olağanüstü bir efsaneye dönüşün.”

Prince of Persia: The Lost Crown, 18 Ocak 2024 tarihinde PC (Ubisoft Store ve Epic Games Store), Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Amazon Luna’da çıkıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT