Opera One Tüm Kullanıcılara Sunuldu

Opera One Tüm Kullanıcılara Sunuldu
Opera, bütünleşik üretken yapay zekaya sahip olan tarayıcısının artık herkes için hazır olduğunu duyurdu. Erken erişim sürecinden çıkan Opera One, Windows, Mac ve Linux’ta artık mevcut durumda. Opera, kenar çubuğundan erişebileceğiniz Aria adlı ...

Opera, bütünleşik üretken yapay zekaya sahip olan tarayıcısının artık herkes için hazır olduğunu duyurdu. Erken erişim sürecinden çıkan Opera One, Windows, Mac ve Linux’ta artık mevcut durumda.

Opera, kenar çubuğundan erişebileceğiniz Aria adlı entegre bir yapay zekaya sahip. Aria’yı da kullanmaya başlamak için bir klavye kısayolu (CTRL veya Komut ve /) kullanabilirsiniz. Yapay zeka bugünden itibaren Opera’nın Android tarayıcısında da bulunuyor.

Yapay zeka, Opera’nın ChatGPT yaratıcısı OpenAI ile ortaklığından doğdu. Aria, kullanıcıların sorgularını yanıtlamaya yardımcı olmak için GPT’ye bağlanıyor. Yapay zeka, web’den canlı bilgileri birleştiriyor ve metin veya kod oluşturabiliyor ve Opera ürünleriyle ilgili destek sorularını yanıtlayabiliyor. Ek olarak Opera One, tarayıcıda metni sağ tıklattığınızda veya vurguladığınızda Aria için bağlamsal istemler oluşturabiliyor. ChatGPT veya ChatSonic kullanmayı tercih etmeniz durumunda bunlara Opera One kenar çubuğundan da erişmek mümkün. Bu arada, Aria’yı kullanmak için bir Opera hesabına giriş yapmanız gerektiğinin altını çizelim.

Yeni tarayıcı, modüler tasarım ilkelerine dayanan yeni bir görünüme sahip. Opera, bunun tarayıcının temel özellikleri ortaya çıkararak kullanıcıların ihtiyaçlarına uyum sağlamasına yardımcı olacağını söylüyor.

Opera, sekme adaları adını verdiği bir özellik ile sekme karmaşasını da temizlemeyi umuyor. Tarayıcı, bir seyahat programı için bakıyor olabileceğiniz oteller ve rotalar veya bir iş projesi için açtığınız tüm Google Dokümanları gibi ilgili sekmeleri birlikte gruplandırmak için bağlamı kullanıyor.

Bu arada Opera, tarayıcıyı kaputun altında da yeniden düzenledi. Tarayıcı daha hızlı ve sorunsuz bir kullanıcı arabirimi sunmak amacıyla çok iş parçacıklı bir birleştiriciye sahip yeni bir mimari kullandı. Şirket, bu yaklaşımın yeni özellikler eklemesine ve Opera One’ı Chromium tabanlı diğer tarayıcılardan farklı kılmasına da yardımcı olacağını söylüyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT