Microsoft, Linkedln Gizlilik İhlali İddiaları Nedeniye 425 Milyon Dolar Ceza Ödeyebilir

Microsoft, Linkedln Gizlilik İhlali İddiaları Nedeniye 425 Milyon Dolar Ceza Ödeyebilir
Microsoft, Linkedln iştirakini içeren bir davayı çözmek için oldukça ağır bir para cezası ödemek zorunda kalabilir. Şirket bu hafta yaptığı açıklamada cezanın 425 milyon dolara kadar çıkabileceğini ve bunun 2023 yılının ikinci çeyreğinde ödeneceğini ...

Microsoft, Linkedln iştirakini içeren bir davayı çözmek için oldukça ağır bir para cezası ödemek zorunda kalabilir. Şirket bu hafta yaptığı açıklamada cezanın 425 milyon dolara kadar çıkabileceğini ve bunun 2023 yılının ikinci çeyreğinde ödeneceğini belirtti.

Reuters‘in haberine göre bir Microsoft sözcüsü yaptığı açıklamada cezanın İrlanda Veri Koruma Komisyonu (IDPC) tarafından yürütülen bir soruşturmadan kaynaklandığını söyledi. İrlanda merkezli düzenleyici kurum, Linkedln iş sosyal ağının hedefli reklamcılıkla gizlilik ihlali yaptığı yönündeki raporları inceleyerek bu kararı verdi.

IDPC, mayıs ayının sonlarında Meta‘ya yönelik soruşturması açarak şirketin Facebook sunucularının kişisel verileri Avrupa sunucularından ABD’ye aktarmak için yeterli gizlilik önlemlerine sahip olmadığını iddia etmişti. Peki siz Linkedln gizlilik ihlali iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

HABERE YORUM KAT