Meta’dan Sonra LinkedIn de Yapay Zeka Destekli Reklamlar Sunuyor

Meta’dan Sonra LinkedIn de Yapay Zeka Destekli Reklamlar Sunuyor
Meta’nın reklamverenlerin farklı kampanyalar oluşturmasına yardımcı olmak için yapay zeka tabanlı bir araç paketi sunmasından haftalar sonra LinkedIn de bir reklamın farklı kopyalarını önermek için kendi aracını tanıttı. Şirket, yapay zeka aracının ...

Meta’nın reklamverenlerin farklı kampanyalar oluşturmasına yardımcı olmak için yapay zeka tabanlı bir araç paketi sunmasından haftalar sonra LinkedIn de bir reklamın farklı kopyalarını önermek için kendi aracını tanıttı.

Şirket, yapay zeka aracının reklam için farklı tanıtım metinleri önermek üzere bir pazarlamacının LinkedIn sayfasından ve Kampanya Yöneticisi ayarlarından amaç, hedefleme kriterleri ve kitle dahil olmak üzere bazı verileri toplayıp kullandığını söyledi. Microsoft iştiraki olan LinkedIn, farklı kopya önerileri oluşturmak için şaşırtıcı olmayan bir şekilde OpenAI modellerini kullanıyor.

Metin yazarlığı önerisi basit bir şekilde çalışıyor. Pazarlamacılar metinlerini Kampanya Yöneticisi’ndeki “giriş metni” kutusuna girebiliyor. Metinlerin farklı öneriler alması için “Kopya önerileri oluştur” seçeneğini açmaları gerekecek.

Bu özellik şu anda test aşamasında ve Kuzey Amerika’daki bazı müşteriler tarafından kullanılabiliyor. Şirket önümüzdeki aylarda yeni işlevler eklemeyi, özelliği diğer ülkelere yaymayı ve daha fazla dil için destek eklemeyi planladığını söyledi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT