Mac Studio Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı

Mac Studio Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı
WWDC yazılım odaklı bir etkinlik olmasına rağmen bu yıl yapılan konferansta bolca donanım da vardı. Apple, açılış konuşması sırasında profesyonel kullanıcılara yönelik masaüstü bilgisayarı olan ikinci nesil Mac Studio’yu duyurdu. Şimdiye kadarki ilk ...

WWDC yazılım odaklı bir etkinlik olmasına rağmen bu yıl yapılan konferansta bolca donanım da vardı. Apple, açılış konuşması sırasında profesyonel kullanıcılara yönelik masaüstü bilgisayarı olan ikinci nesil Mac Studio’yu duyurdu. Şimdiye kadarki ilk donanım güncellemesiyle Studio artık M2 Max çip ve yeni M2 Ultra çip ile birlikte sunuluyor.

İlk nesil Studio, Apple Silicon yongaları yerine Intel işlemcileri temel alan Mac Pro’ya alternatif olarak 2021 yılında tanıtılmıştı. İlk model M1 Max ve M1 Ultra çipleriyle çalışırken şimdiki model M2 Max ve yeni daha güçlü bir M2 Ultra’yı Studio’ya getiriyor.


M2 Max 12 çekirdekli CPU, 30 çekirdekli GPU’ya ve 96 GB’a kadar RAM desteğine sahipken M2 Ultra tüm bu özellikleri ikiye katlıyor. Yeni çip 24 çekirdekli CPU, 60 çekirdekli GPU ve 192 GB’a kadar RAM’e sahip. M2 Ultra’nın daha üst düzey bir versiyonu 76 çekirdekli GPU ile sunuluyor. Son olarak ikinci nesil Mac Studio’nun 1999 dolarlık bir başlangıç fiyatı olduğunu belirtelim.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT