M2 Ultra Mac Pro, Sabit Disk Sorunu ile Piyasaya Çıkış Yaptı

M2 Ultra Mac Pro, Sabit Disk Sorunu ile Piyasaya Çıkış Yaptı
Apple tarafından WWDC 2023 etkinliğinde M2 Ultra işlemcili Mac Pro tanıtıldı. En üst düzey Apple Silicon, gelişmiş hesaplama ve grafik performansı sunan şirketin en hızlı yongası. Öte yandan, bilgisayar uyku modundan çıktıktan sonra yeni Mac Pro’daki ...

Apple tarafından WWDC 2023 etkinliğinde M2 Ultra işlemcili Mac Pro tanıtıldı. En üst düzey Apple Silicon, gelişmiş hesaplama ve grafik performansı sunan şirketin en hızlı yongası. Öte yandan, bilgisayar uyku modundan çıktıktan sonra yeni Mac Pro’daki SATA sürücülerinin bağlantısının kesilebileceği bildiriliyor. Yani Mac modelinin bir sabit disk sorunu ile piyasaya çıktığı anlamına geliyor. Sorun, Apple tarafından yayınlanan bir destek belgesinde de vurgulandı.

Soruna aşina değilseniz, Mac Pro, dahili sabit sürücülere bağlanmak için SATA bağlantı noktalarıyla birlikte geliyor. Sorun, Mac Pro uykudan uyandığında sabit sürücülerin bağlantısını kesen bir yazılım seviyesinden kaynaklanıyor. Tuhaf hata, makineyi yeni eline almış kullanıcıların iş akışını potansiyel olarak engelliyor. Yeni piyasaya sürülen bir cihaz göz önüne alındığında, makinenin bu şekilde davranması iyi bir izlenim vermiyor.

Kullanıcılar şirket resmi bir düzeltme yayınlayana kadar sorunu uzak tutmak için bir geçici çözümden faydalanabilecek. Ekran kapalıyken ve güç adaptörüne bağlıyken 2023 Mac Pro’nuzun uyumama seçeneğini açmanız şimdilik sorundan kaçınmanız için yeterli. Bunun için Sistem Ayarları > Ekranlar > Gelişmiş > seçeneğinden ve “Ekran kapalıyken otomatik uyumayı engelle”yi açmalısınız.

Apple, sorunu yeni M2 Ultra Mac Pro’da kalıcı olarak çözecek olan macOS Ventura güncellemesini önümüzdeki haftalarda yayınlayacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT