LG Enerji Verimli, AI Motora Sahip Multi V i’yi Pazara Sundu

LG Enerji Verimli, AI Motora Sahip Multi V i’yi Pazara Sundu
AI Akıllı Bakım

LG Electronics (LG), Avrupa’dan başlayarak önemli küresel pazarlarda şirketin son derece gelişmiş AI motoruyla donatılmış Değişken Soğutucu Akışkan Akışı (VRF) çözümü olan yeni Multi V i’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ofisler, okullar, alışveriş merkezleri, apartmanlar ve oteller gibi orta ve yüksek katlı binalar için uygun olan enerji tasarruflu Multi V i, enerji tüketimini azaltmaya, daha sessiz ve konforlu bir iç mekan ortamı sunmaya yardımcı olan bir dizi farklılaştırılmış, akıllı özellikle birlikte geliyor.

Multi V i’nin gelişmiş AI motoru, operasyonu optimize etmek için uzamsal ve durumsal öğrenmeden yararlanan AI Smart Care’i etkinleştiriyor. Böylelikle; soğutma veya ısıtma gücü, odadaki insan sayısı, nem seviyeleri ve iç ve dış ortam sıcaklığı dahil olmak üzere çeşitli değişkenlere göre ayarlanabiliyor. Aynı zamanda bu, ürünün enerji tasarrufunu yüzde 24,7’ye kadar iyileştirmesini sağlıyor. Ayrıca, AI İç Mekan Bakımı, iç üniteleri kullanılan alanlarda otomatik olarak açıp, kullanılmayan alanlarda kapatarak sabit bir sıcaklığın korunmasına ve enerji tüketiminin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Bir başka verimlilik odaklı özellik olan AI Energy Management, kullanıcıların Multi V i’nin genel güç kullanımını azaltmaya yardımcı olabilecek enerji tüketim hedefleri belirlemesine olanak tanıyor.

Multi V i, komşu binalarda veya evlerde yaşayanların konforunu artırmaya da yardımcı oluyor. Kullanıcılar, dış ünite tarafından üretilen sesin belirledikleri ses düzeyini aşmadığından emin olmak için önceden bir çalışma gürültü sınırı (50 ila 70 desibel) ayarlayabiliyor.


Akıllı performans ve rahatlık sağlayan LG’nin VRF çözümünün Hava Durumu Bilgileri Kontrol özelliği, hava koşullarına göre, aralarında Otomatik Ön Isıtma ve Otomatik Kar Temizlemenin de bulunduğu özel çalışma modlarını otomatik olarak seçiyor. Otomatik Ön ısıtma, odayı önceden otomatik olarak ısıtarak kullanıcıların yılın en soğuk günlerinde bile sıcak bir iç ortamın keyfini çıkarmasına olanak tanırken Otomatik Kar Temizleme, karın dış ünite üzerinde birikmesini ve donmasını önlüyor.

Aşırı hava koşullarında bile güçlü, güvenilir performansa sahip olan Multi V i, şimdiye kadarki en enerji tasarruflu LG VRF çözümü olarak selefi Multi V 5’i geride bıraktı. Ünitenin yeni tasarlanmış biyomimetik fanı ve geliştirilmiş hava akışı yolu, fan-motor güç tüketimini azaltmak için birleşerek daha iyi enerji tasarrufu sağlıyor. LG’nin olağanüstü yeni modeli, 43 santigrat dereceye kadar sıcaklıklarda tam soğutma kapasitesinde ve eksi 10 santigrat dereceye kadar düşük sıcaklıklarda tam ısıtma kapasitesinde çalışarak her mevsim taze, konforlu iç mekan havası sağlıyor.

Multi V i’nin yapay zeka motoru, rahatlığı ve genel kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yardımcı olan Otomatik Ayarlama ve Uzaktan Yükseltme gibi çeşitli akıllı özelliklere güç sağlıyor. Otomatik Ayarlama sistemi, kompresörü ve motoru ilk kurulum sırasında veya değiştirilmeleri gerektiğinde otomatik olarak ayarlayarak daha hızlı ve daha kolay kurulum ve servis sağlıyor. Uzaktan Yükseltme Sistemi ile, yerinde servis ziyareti gerekmeden otomatik olarak en son yazılım sürümüne güncellenebiliyor. Ayrıca Multi V i, servis sürelerini kısaltmaya ve güvenilirliği artırmaya yardımcı olmak için otomatik sistem analizi ve okunması kolay durum raporları sağlayan AI Smart Diagnosis sunuyor.

LG Electronics Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Şirketi İklimlendirme Çözümleri İş Birimi Başkanı James Lee şunları söyledi: “Olağanüstü AI motorumuza sahip olan yeni Multi V i, gelişmiş enerji tasarrufu, daha hoş bir iç ortam ve olağanüstü rahatlık sunuyor. LG, en son yapay zekasını ve endüstri lideri HVAC teknolojilerini kullanarak eksiksiz hava çözümleri sunmaya devam edecek.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.