Instagram Yayın Kanalları Özelliği Tüm Dünyaya Açılıyor

Instagram Yayın Kanalları Özelliği Tüm Dünyaya Açılıyor
Instagram’ın Telegram benzeri mesajlaşma özelliği yayın kanalları çok yakında daha fazla kullanıcıya sunulacak. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, kendi kanalında şirketin bugün özelliği küresel olarak kullanıma sunduğunu yazdı. Özellik şimdiye kadar ...

Instagram’ın Telegram benzeri mesajlaşma özelliği yayın kanalları çok yakında daha fazla kullanıcıya sunulacak. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, kendi kanalında şirketin bugün özelliği küresel olarak kullanıma sunduğunu yazdı. Özellik şimdiye kadar sadece belirli içerik oluşturucular ile sınırlı durumdaydı.

Yayın kanalları, kullanıcıların kendilerine tepki verebilen ve anketlerde oy kullanabilen ancak doğrudan yanıt veremeyen takipçilerine mesaj göndermelerine olanak tanıyor. Örneğin Zuckerberg, kanalını Meta’nın ürünleriyle ilgili duyuruları ve güncellemeleri paylaşmak için kullanıyor.

İçerik oluşturucular, metin güncellemelerinin yanı sıra resimler, videolar ve ses klipleri burada yayınlayabiliyor. Ayrıca başkalarını ortak çalışan olarak kanallarına katılmaya davet edebilirler. Zuckerberg daha önce Instagram Başkanı Adam Mosseri ile kanalında herkese açık bir sohbet gerçekleştirmişti.

Diğer taraftan Instagram, kullanıcılarının notlarına müzik ve çeviri ekleyebilmesini de desteklemeye başladı.

HABERE YORUM KAT