Instagram, Sohbetlerine Yapay Zeka Sohbet Robotu Getirmek İçin Çalışıyor

Instagram, Sohbetlerine Yapay Zeka Sohbet Robotu Getirmek İçin Çalışıyor
Instagram, yapay zeka ile konuşabilmeniz ve konuşmaları daha da eğlenceli hale getirebilmeniz için sohbetlerde yapay zeka sohbet robotunu etkinleştirecek bir özelliği test ediyor. Tersine mühendislik yapan Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan ...

Instagram, yapay zeka ile konuşabilmeniz ve konuşmaları daha da eğlenceli hale getirebilmeniz için sohbetlerde yapay zeka sohbet robotunu etkinleştirecek bir özelliği test ediyor.

Tersine mühendislik yapan Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre Instagram, bir yapay zeka sohbet robotuyla konuşmanıza izin verecek bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Söz konusu sohbet robotu, soruları yanıtlayabilecek, tavsiyelerde bulunabilecek. Ayrıca 30 yapay zeka kişiliğiyle sohbet edebilecek ve en çok sevdiğinizi seçebileceksiniz.

Çıkış tarihine dair somut bir kanıt yok. Tabii ki bu özelliğin hala geliştirilme aşamasında olduğu göz önüne alındığında, Instagram’ın bunu tamamen rafa kaldırma ihtimali de söz konusu.

Yapay zeka sohbet robotunun yanı sıra platform, yorumlara anket ekleme ve GIF’lerle yanıt verme yeteneği de dahil olmak üzere birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bu özelliklerin resmi olarak çıkması ise biraz zaman alacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT