Instagram, Reels ve Gönderiler İçin Yakın Arkadaşlar Listesi Desteğini Ekledi

Instagram, Reels ve Gönderiler İçin Yakın Arkadaşlar Listesi Desteğini Ekledi
Instagram, Reels ve gönderiler için Yakın Arkadaşlar listesi desteğini ekleyerek kullanıcıların içeriklerini sınırlı bir hedef kitleyle paylaşmasına olanak tanıdı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram yayın kanalında “Yakın Arkadaşlarınızla ...

Instagram, Reels ve gönderiler için Yakın Arkadaşlar listesi desteğini ekleyerek kullanıcıların içeriklerini sınırlı bir hedef kitleyle paylaşmasına olanak tanıdı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram yayın kanalında “Yakın Arkadaşlarınızla paylaşım artık Akış ve Reels’i de kapsayacak şekilde genişliyor. Aynı küçük grupla daha fazla gönderi türü” dedi.

Yakın Arkadaşlar listesi yeni bir özellik değil ve Hikayeler ile Notlar için hali hazırda mevcut. İlk olarak 2018’de başlatılan bu özellik, kullanıcıların platformda gizliliğe sahip olmasını sağlıyor ve onlara, paylaştıkları içeriğin gönderi bazında görünürlüğü üzerinde kontrol sahibi olma olanağı sağlıyor.


Bir Hikaye’yi, gönderiyi veya Reel’i Yakın Arkadaşlar listesinde paylaştığınızda, bunlar yalnızca onun parçası olan kişiler tarafından görülebilir. Profil sayfanıza giderek sağ üst köşedeki menüye dokunup Yakın Arkadaşlar’ı seçip Yakın Arkadaşlar listesine kişi ekleyebilir veya listeden kişi çıkarabilirsiniz.

Instagram’da yakın arkadaşlarınızla paylaştığınız hikayelerde yeşil renkli bir rozet görünüyor. Bu listeye ekleyebileceğiniz kişi sayısında herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Neredeyse tüm takipçilerinizi Yakın Arkadaşlarınız olarak ekleyebilirsiniz.

Artık Instagram gönderinizi veya Reel’inizi yakın arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız uygulamada gönderiyi veya Reel’i oluştururken Hedef Kitle seçeneğine dokunarak burada Herkes ve Yakın Arkadaşlar seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.