Google Şifre Yöneticisi Yeni Özellikler Kazanıyor

Google Şifre Yöneticisi Yeni Özellikler Kazanıyor
Masaüstü, Android ve iOS platformları için Chrome’da yerleşik olarak bulunan Google Şifre Yöneticisi, bir dizi yeni güvenlik ve kolaylık özelliği ile mini bir revizyondan geçiyor. Hatta bunlardan biri, diğer uygulamalardan .csv dosyası yüklemenize ...

Masaüstü, Android ve iOS platformları için Chrome’da yerleşik olarak bulunan Google Şifre Yöneticisi, bir dizi yeni güvenlik ve kolaylık özelliği ile mini bir revizyondan geçiyor. Hatta bunlardan biri, diğer uygulamalardan .csv dosyası yüklemenize izin verilmesi.

Saklama sistemi artık Chrome’da, yeni bir bilgi kaydetmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda Chrome’un menüsündeki “Şifre Yöneticisi” veya “Parolaları yönet” aracılığıyla erişebileceğiniz özel bir alana sahip. Ayrıca yeni bir masaüstü kısayol seçeneği ile de erişilebilecek. Açılış sayfasına girdikten sonra, kayıtlı bilgileri görüntülemek veya ayarlarınızı yeniden yapılandırmak için belirli web sitelerine tıklayabilirsiniz. Google Password Manager’a erişen bir iOS kullanıcısıysanız, artık şifreleri otomatik doldurmak için daha büyük bir açılır pencereye sahip olacak ve belirli bir web sitesindeki hesaplarınızı tek bir yerde görebileceksiniz.

Son büyük Google Şifre Yöneticisi kolaylık güncellemesiyle, kayıtlı giriş bilgilerinize notlar eklenecek. Cevabını hatırlamanız gereken ekstra bir pin veya güvenlik sorusu varsa, bu bilgiler artık doğrudan o hesabın şifresiyle birlikte bulunacak. Tek yapmanız gereken şifreyi seçtikten sonra, “not”a tıklamak ve ardından “düzenle”ye tıklamak. Bilgileri ekledikten sonra kaydet tuşuna bastığınızda bilgiler güvenli bir şekilde saklanacaktır. Oturum açtığınızda, yazdıklarınıza erişmek için anahtar simgesine tıklamanız yeterli.

İşin güvenlik tarafında, Google masaüstünüze daha fazla biyometrik kimlik doğrulama seçeneği ekliyor. Bu önlem, parolanız otomatik olarak doldurulmadan önce parmak izi veya yüz tanıma gerektirmenizi sağlayacak. Bir bilgisayarı paylaşıyorsanız ve hesaplarınızı gizli tutmak istiyorsanız kesinlikle iyi bir seçenek. iOS’ta Google Şifre Yöneticisi, ele geçirilmiş parola uyarılarının bulunduğu “Parola Denetimi” sekmesinde yeniden kullanılan ve zayıf parolaları işaretleyecek. Masaüstü bilgisayarlar için biyometrik kimlik doğrulama ise “yakında” kullanımda. Kolaylık sağlayacak güncellemelere şimdi erişebilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT