Google İlk Nesil Chromecast İçin Desteği Sonlandırdı

Google İlk Nesil Chromecast İçin Desteği Sonlandırdı
İlk nesil Google Chromecast için bir dönemin resmi olarak sonu geldi ve birinci nesil model artık herhangi bir güncelleme veya destek almayacak. 9to5Google’ın haberine göre Chromecast, ilk olarak 2013 yılında, 35 dolar karşılığında akıllı TV deneyimi ...

İlk nesil Google Chromecast için bir dönemin resmi olarak sonu geldi ve birinci nesil model artık herhangi bir güncelleme veya destek almayacak. 9to5Google’ın haberine göre Chromecast, ilk olarak 2013 yılında, 35 dolar karşılığında akıllı TV deneyimi sunmayı vaat eden anahtar boyutlu bir cihaz olarak piyasaya sürülmüştü. Google, akış yoğunluğuna ayak uydurmak için yıllar boyunca ilk Chromecast’in donanımını yükseltti ancak artık herhangi bir destek sağlanmayacak.

Chromecast’in bilgi merkezinde Google, Chromecast (1. nesil) desteğinin sona erdiğini, bunun da bu cihazların artık yazılım veya güvenlik güncellemeleri almadığı ve Google’ın onlar için teknik destek sağlamadığı anlamına geldiğini iddia etti. Google, Chromecast’in destek sayfasını en son Nisan ayında güncelledi. Bu da duyurunun bir süredir fark edilmediği anlamına geliyor.

Bu arada 10 yıllık orijinal Chromecast’in tamamen geri çekilmesi uzun zaman aldı. Şirket, 2019’dan beri yalnızca birinci neslin hata ve güvenlik sorunlarıyla ilgilendi. Son güncelleme Kasım 2022’de geldi ve üç yıl sonra ilk güncelleme oldu. Google ayrıca, Google TV (HD) içeren daha ucuz 30 dolarlık Chromecast ve 50 dolarlık 4K modeli gibi birinci nesilden bu yana daha yeni sürümler yayınladı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT