Google Bard Daha İyi Yanıtlar İçin Gerçek Konumunuzu Öğrenmek İstiyor

Google Bard Daha İyi Yanıtlar İçin Gerçek Konumunuzu Öğrenmek İstiyor
Google, üretken yapay zeka sohbet robotu Bard için yeni bir güncelleme yayınladı. Bard artık daha alakalı sonuçlar sunabilmek için kullanıcıların konumlarına erişmek isteyecek. Popüler Google Arama sorgularından biri “X ne zaman kapanıyor ...

Google, üretken yapay zeka sohbet robotu Bard için yeni bir güncelleme yayınladı. Bard artık daha alakalı sonuçlar sunabilmek için kullanıcıların konumlarına erişmek isteyecek.

Popüler Google Arama sorgularından biri “X ne zaman kapanıyor?” sorusudur, genellikle arama sonuçlarınızda aranan işletmeyi kapanış saatlerinin bir listesiyle birlikte görürsünüz. Artık konum güncellemesi ile bunu Bard’da da yapabilirsiniz ve size sorduğunuz yerel mağazaların kapanış saatlerini verebilir.

Google, gerçek konumun başka neler yapmanızı sağlayacağı konusunda çok fazla açıklama yapmadı. Ancak Bard’ın kendisi kahve dükkanları ve restoranlar gibi yerler hakkında konuma özel bilgiler alabileceğinizi, bulunduğunuz yerden yol tarifi alabileceğinizi, yakınınızda gerçekleşen etkinlikleri bulabileceğinizi ve yerel hava durumu bilgilerini alabileceğinizi söylüyor.

Yapılan testlere göre bazen kullanıcının konumunu bilmesine rağmen hava durumunu yanlış verdiği görülmüş ancak açıklamalar yaparak düzeltmesi sağlanmış. Örneğin hava durumu yanıtını Celsius yerine Fahrenheit cinsinden verebiliyormuş.

Google Bard’ın sizin için hangi konumu uygun gördüğünü anlamak için sol alt köşeye bakmanız yeterli, konumunuzu kullanmasına izin verdiyseniz mavi bir nokta ve ardından şehrinizi görmeniz gerekiyor. Bu bilgi yer değişikliği nedeniyle güncelliğini yitirmişse konumu güncelle düğmesine de basabilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT