Dropbox, Dash Adlı Yapay Zeka Tabanlı Arama Motorunu Yayınladı

Dropbox, Dash Adlı Yapay Zeka Tabanlı Arama Motorunu Yayınladı
Dropbox, Dash adını verdiği yapay zeka destekli yeni bir evrensel arama aracını tanıttı. Arama aracı; Google Workspace, Slack, Asana, Trello, Outlook, Salesforce, Airtable, JIRA vb. farklı bağlı hizmetlerde depolanan dosyaları bulmak için ...

Dropbox, Dash adını verdiği yapay zeka destekli yeni bir evrensel arama aracını tanıttı. Arama aracı; Google Workspace, Slack, Asana, Trello, Outlook, Salesforce, Airtable, JIRA vb. farklı bağlı hizmetlerde depolanan dosyaları bulmak için kullanılabilecek tek bir arama çubuğu sunuyor.

Dropbox, aracın kullanıcıların içerik paylaşmak, bir toplantıya katılmak veya ekip arkadaşlarının birkaç gün önce paylaştığı bir belgeyi bulmak için uygulamalar arasında geçiş yaparken her gün harcadıkları değerli zamandan tasarruf etmek için tasarlandığını söylüyor.

Dash’ın Dropbox’ın uygulamaları başlatmak, kişilere mesaj göndermek ve belgeleri yerel olarak ve ayrıca bulutta bulmak için tek bir kısayol sunan Command+E adlı bir şirketi satın almasından sonra meyvesini verdiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Dash sayesinde dosya adının bir kısmını yazarak bile dosyaları arayabilirsiniz. Öte yandan, tüm uygulamaları ve hizmetleri manuel olarak bağlamanız gereken bir kurulum süreci söz konusu.

Bir masaüstü uygulamasına ek olarak, önemli URL’leri ve dosyaları kaydedip akıllı koleksiyonlarda düzenleyen Yığınlar gibi ek özellikler sunan bir Dash tarayıcı uzantısı da mevcut. Ayrıca, evrensel arama aracına erişim, kaydedilen yığınları görüntüleme, toplantı başlatma ve son çalışmalara kısayollar sunan tek bir gösterge panosu sağlanıyor.

Dropbox Dash şu anda beta aşamasında. Araçtan faydalanmak için bir bekleme listesine katılmanız gerekiyor. Şirket ayrıca, Dash’e yapılacak gelecekteki güncellemelerin soruları yanıtlama ve ilgili içeriği gösterme yeteneği sunacağını da paylaştı.

Ek olarak şirket, büyük belgeleri özetleyebilen Dropbox AI adlı başka bir aracı daha yayınladı. Bu araç sayesinde soruları doğal dilde yazarak da uzun belgelerden belirli bilgiler alabilirsiniz. Şimdilik tek tek dosyalar için çalışan özellik gelecekte klasörlere ve tüm Dropbox hesabına da genişletilecek. Dropbox AI şu an için ABD’deki tüm Pro müşterileri ve seçili Dropbox Teams kullanıcıları tarafından test edilebilir durumda.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT