Dead Cells Animasyon Dizisi Çıkıyor

Dead Cells Animasyon Dizisi Çıkıyor
Geliştirici Motion Twin, Dead Cells oyununa dayanacak ve 2024 yılında çıkacak bir animasyon dizisi duyurdu. Dizinin yapımcılığını, oyunun ve birçok DLC’nin animasyon fragmanlarını da hazırlayan Fransız stüdyo Bobbypills üstleniyor. Çizgi dizi ...

Geliştirici Motion Twin, Dead Cells oyununa dayanacak ve 2024 yılında çıkacak bir animasyon dizisi duyurdu. Dizinin yapımcılığını, oyunun ve birçok DLC’nin animasyon fragmanlarını da hazırlayan Fransız stüdyo Bobbypills üstleniyor. Çizgi dizi, “korkunç yaratıkların” ve “alev başlı bir kahramanı tasvir eden kehanetlerin” bulunduğu “lanetli bir adada” geçtiği için oyunun öyküsünü takip ediyor gibi görünüyor.

Dizinin ortak yapımcılığını Fransız anime dağıtım servisi Animation Digital Network üstleniyor. Dead Cells animasyon dizisinin ilk sezonu, her biri yaklaşık yedi ila on dakika uzunluğunda on bölümden oluşacak. Ayrıca, ilk prömiyerden sonra bir noktada küresel olarak yayımlanmadan önce ilk başta Fransa’ya özel olacak. Dizinin animasyon tarzı hakkında fikir veren kısa bir tanıtım fragmanı yayımlandı.

Geliştirici Motion Twin, yakında yayınlanacak animasyon dizisinin orijinal oyun için sürekli güncellemeler ve yeni içerikler sağlama taahhüdünü etkilemeyeceğini vaat ediyor. Dead Cells; bilgisayar, konsollar ve mobil cihazlar da dahil olmak üzere hemen hemen her platformda mevcut olup yaklaşık 10 milyon kopya sattı. Bilmeyenler için, eleştirmenlerce beğenilen oyun, lanetli bir adadan kaçmaya çalıştığınız alev başlı bir kahraman olarak oynadığınız bir roguelike/metroidvania melezi diyebiliriz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT