CrossOver 23, macOS İçin DirectX 12 Desteği Getiriyor

CrossOver 23, macOS İçin DirectX 12 Desteği Getiriyor
CodeWeavers tarafından CrossOver 23 sürümünün Microsoft DirectX 12 desteğini alacağı duyuruldu. Bu tabii ki özellikle oyuncuları yakından ilgilendiriyor. Bilmeyenler için CrossOver’ın tüm bu sistemlerin Windows uygulamalarını yerelmiş gibi ...

CodeWeavers tarafından CrossOver 23 sürümünün Microsoft DirectX 12 desteğini alacağı duyuruldu. Bu tabii ki özellikle oyuncuları yakından ilgilendiriyor. Bilmeyenler için CrossOver’ın tüm bu sistemlerin Windows uygulamalarını yerelmiş gibi çalıştırmasına izin veren, macOS, Linux ve ChromeOS için kullanılabilen popüler bir platform olduğunu not olarak düşelim.

DirectX 12, uygulamaların bir GPU’nun tüm çekirdeklerine aynı anda erişmesine izin vermek gibi pek çok iyileştirme getiriyor. Bu, oyun oynarken daha iyi performans sağlarken aynı zamanda daha yüksek grafik kalitesi sağlıyor. Şu anda CrossOver yalnızca DirectX 11 ve önceki sürümlerle çalışıyor. DirectX 12 desteğinin eklenmesiyle, CrossOver kullanıcıları Windows oyunlarını Mac’te çalıştırırken daha da iyi performans bekleyebilirler.

CodeWeavers’a göre, DirectX 12 oyunları için destek “başlık bazında” eklenecek. Bunun nedeni, şirketin teknolojinin oldukça karmaşık ve kusurlu olduğunu söylemesi ve bu nedenle kullanıcıların bununla ilgili sorun yaşamayacaklarından emin olmak istemeleri. CrossOver ile DirectX 12 desteği alan ilk oyun Diablo II Resurrected olacak ancak kullanıcılara gelecekte daha popüler oyunlar için destek sözü veriliyor.

DirectX 12 desteğine sahip CrossOver 23’ün ilk beta sürümü bu yaz piyasaya sürülecek ve bu yılın sonlarında resmi olarak yayınlanması bekleniyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT