Capcom 40. Yılını Retro Oyunlarını Bedava Yaparak Kutluyor

Capcom 40. Yılını Retro Oyunlarını Bedava Yaparak Kutluyor
Sitede Neler Yapabilirsiniz?

Capcom, 40. yıldönümünü kutlamak için Capcom Town web sitesini açtı. Sitede nostaljik oyunları oynayabilir, geliştirme belgelerini inceleyebilir ve şirketin zengin geçmişine dair sayısız hatırlatmayı görebilirsiniz.

Şirket, 11 Haziran 1983’teki kuruluşundan bu yana Resident Evil, Monster Hunter ve Street Fighter serileri de dahil olmak üzere video oyun tarihinin en sevilen, ikonik ve endüstri şekillendirici serilerinden bazılarını yaratmaya devam etti.

Yeni oluşturulan web sitesi, Capcom’un tarihindeki ünlü yerleri ve sahneleri vurgulayan renkli bir dizi bölgeden oluşan keyifli bir şekilde canlandırılmış bir metropolde keşfetmemize imkan veriyor. Jill Valentine sokaklarda Nemesis tarafından kovalanırken veya Capcom’un SonSon serisinden karakterler büyülü bir bulut üzerinde şehir manzarasının üzerinde sürüklenirken görülebilir.

Kullanıcılar, ziyaretçilerin Twitter simgeleri gibi dijital öğeleri indirebilecekleri Merch Factory de dahil olmak üzere önemli turistik yerleri ziyaret etmek için bir iğne ile işaretlenmiş konumlara tıklayabilirler. Yeni keşfedilen dijital şehirde ayrıca şirketin gelişim tarihini içeren sanal bir müzenin yanı sıra klasik ve modern oyunlardan orijinal sanat eserleri, geliştirme belgeleri, videolar ve müzikler de yer alıyor.

Ziyaretçiler ayrıca Retro Oyunlar bölümüne girerek 1987 tarihli ilk NES Mega Man oyununun bir versiyonu, Street Fighter 2 (SNES 1992), Mega Man 2 (NES 1988), Final Fight (SNES 1991) ve Mega Man X (SNES 1994) gibi bir dizi klasik oyunu oynayabilecek.

Bu arada, Capcom Town’ın kalbinde yükselen gökdelenler, hayranların şirket CEO’su Kenzo Tsujimoto ve COO Haruhiro Tsujimoto’nun biyografilerini ve röportaj parçacıklarını okuyarak şirketin liderliği hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlıyor.

Siteye bu bağlantıya tıklayarak ulaşılabilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT