ARK: Survival Ascended Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Ascended Çıkış Tarihi Ertelendi
ARK: Survival Evolved’in Unreal Engine 5 tabanlı yenilenmiş versiyonu ARK: Survival Ascended, daha önce duyurulan Ağustos sonundaki çıkış tarihini kaçıracak. Oyunun hafta sonu yayınlanan resmi bülteninde geliştirici Studio Wildcard, ARK: Survival ...

ARK: Survival Evolved’in Unreal Engine 5 tabanlı yenilenmiş versiyonu ARK: Survival Ascended, daha önce duyurulan Ağustos sonundaki çıkış tarihini kaçıracak.

Oyunun hafta sonu yayınlanan resmi bülteninde geliştirici Studio Wildcard, ARK: Survival Ascended’in artık Ekim 2023’te piyasaya sürüleceğini söylüyor. Şirket, oyun ve yeni grafik motoruyla çalışmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirtti “Unreal Engine 5.2 ile çalışmayı zor bulduk ama aynı zamanda inanılmaz derecede heyecan verici. Teknolojiyi bir sonraki seviyeye taşımak için her gün yeni yollar keşfediyoruz; konsollarda ve PC’de tamamen platformlar arası modlanabilir bir oyun ekosistemini desteklemek için gereken çalışma ile birleştiğinde, biraz daha zamana ihtiyacımız olacağı açık.”

Öte yandan, oyunun çıktığı gün çok fazla içeriğe sahip olmayacağını belirtelim. Oyun, The Island ile birlikte gönderilecek ancak Scorched Earth genişletmesi Aralık 2023’te eklenecek. Oyunun planlanan diğer DLC içeriği de 2024’e ertelenecek. ARK: Survival Ascended’den gerçek oyun görüntülerinin ise çıkışına daha yakın bir tarihte gösterilmesi planlanıyor.

Bu arada geliştirici, ARK serisinin tam teşekküllü devamı olan ARK 2 için bu ay yeni bir geliştirme güncellemesi sunmadı. Bu oyunun şu anda 2024’ün sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT