Apple Yanlışlıkla iOS 17 Geliştirici Betasını Yayınladı

Apple Yanlışlıkla iOS 17 Geliştirici Betasını Yayınladı
Temmuz ayında yayınlanması gereken iOS 17 geliştirici betası, Apple tarafından yanlışlıkla erkenden yayınlandı. AppleInsider’ın haberine göre Connor Lewis ve diğer kullanıcılar iOS 17 geliştirici beta sürümünün, gerekli geliştirici hesabı için ödeme ...

Temmuz ayında yayınlanması gereken iOS 17 geliştirici betası, Apple tarafından yanlışlıkla erkenden yayınlandı. AppleInsider’ın haberine göre Connor Lewis ve diğer kullanıcılar iOS 17 geliştirici beta sürümünün, gerekli geliştirici hesabı için ödeme yapmış olsanız da olmasanız da Ayarlar’ın Beta Güncellemeleri bölümünden yüklenebileceğini fark ettiler. macOS Sonoma ve watchOS 10 önizlemeleri de bu şekilde kullanıma sunulmuştu.

Bu satırlar yazılırken bu geliştirici betalarının kullanıma uygun olduğu düşünülmüyor. Yani bu sürümleri yüklemek iyi bir fikir olmayabilir. Bu sürümler Apple dışındaki kişilere sunulan ilk yayın öncesi sürümler ve büyük olasılıkla hatalar ve uygulama uyumluluğu sorunları içeriyorlar.

Kısaca bu sürümün son kullanıcı tarafından indirilip kurulması önerilmiyor. Eğer uygulama güncellemelerini hazırlamaya başlamak isteyen bir geliştirici değilseniz, bu sonbaharda herkese açık beta veya bitmiş sürüm yayınlanana kadar beklemek daha iyi bir fikir olacaktır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT