Apple, Vision Pro’nun Adını Değiştirmek Zorunda Kalabilir

Apple, Vision Pro’nun Adını Değiştirmek Zorunda Kalabilir
Apple’ın Vision Pro karma gerçeklik başlığı Çin’de önemli bir engelle karşılaşabilir. MyDrivers‘ın haberine göre, Huawei Çin’de “Vision Pro” ticari markasını zaten güvence altına almış durumda. Bu sebeple Apple’ın Vision Pro’nun adını değiştirmek ...

Apple’ın Vision Pro karma gerçeklik başlığı Çin’de önemli bir engelle karşılaşabilir. MyDrivers‘ın haberine göre, Huawei Çin’de “Vision Pro” ticari markasını zaten güvence altına almış durumda. Bu sebeple Apple’ın Vision Pro’nun adını değiştirmek zorunda kalabileceği ifade ediliyor.

Huawei’nin markayı Çin’de akıllı TV’ler ve akıllı gözlükler gibi çeşitli ürünler için aktif olarak kullandığı ifade ediliyor. Apple, mevcut ticari marka sahipliği göz önüne alındığında, cihazı Çin’de satmayı planlıyorsa başlığı için aynı adı kullanma konusunda yardıma ihtiyaç duyabilir.

Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi, Huawei’nin ticari markasını 28 Kasım 2021’den 27 Kasım 2031’e kadar geçerli olarak kaydettirdi. Bu ticari marka, başa takılan sanal gerçeklik ürünleri de dahil olmak üzere, Apple’ın başlık planlarını doğrudan etkileyebilecek çok çeşitli cihazları kapsıyor.

Bu isimle devam etmek için Apple’ın “Vision Pro” ticari marka haklarını elde etmek üzere Huawei ile görüşmesi gerekebilir ve potansiyel olarak iki şirket arasında mali bir uzlaşmayla sonuçlanabilir.

Şu an itibarıyla, Apple bu ticari marka mücadelesiyle ilgili resmi bir açıklama yayınlamadı. Şirket, özellikle Çin’de başlık için alternatif bir isim aramak veya ticari marka hakları için Huawei ile müzakerelere girmek gibi çeşitli seçenekleri araştırabilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.