Alto’s Adventure Yapımcıları Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Alto’s Adventure Yapımcıları Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor
Summerhill Fragman

Eğer Alto serisini oynadıysanız, hisler düzeyinde ne bekleyeceğinizi biliyorsunuzdur. Summerhill, kendi hızınızda rahat bulmaca çözmeyi vurgulayarak pastoral ortama sıkı sıkıya yaslanıyor. Grafikler Alto serisini ve Monument Valley gibi diğer bağımsız oyunların öne çıkan özelliklerini hatırlatıyor. Ayrıca, Monument Valley 2‘nin arkasındaki besteci Todd Baker, “halk esintili” oyun müzikleri sunmak için burada.

Oynanış cephesinde, geliştirici “çobanlığa dayalı akıcı oyun” ve “nazikçe problem çözme” ile birlikte arazinin eski geçmişine ilişkin anlatısal bir gizemi vaat ediyor. “Giderek daha karmaşık hale gelen bulmacalarla” başa çıkabilmek için becerilerinizi geliştirirken aynı zamanda güvenilir köpeğinizle birlikte koyunlarınızı güdecek ve ağılda tutacaksınız. Hikaye sözsüz ancak geliştirici “görev, arkadaşlık ve ahlak temaları” ile dolu olduğunu vaat ediyor.

Land & Sea’nin kurucusu Harry Nesbitt de “Koyun gütmek pek çok açıdan DNA’mızda var ve biz de bu zamansız geleneğin hakkını vermek ve ancak bu şekilde anlatılabilecek bir hikaye anlatmak istedik.” yorumunda bulundu.

Oyun şu anda aktif geliştirme aşamasında olduğu için henüz bir çıkış tarihi yok, ancak bir fragman için yeterince ilerlemiş durumda.

HABERE YORUM KAT