15 İnç MacBook Air Tanıtıldı! İşte Özellikleri

15 İnç MacBook Air Tanıtıldı! İşte Özellikleri
15 İnç MacBook Air Özellikleri

Apple tarafından WWDC 2023 geliştirici etkinliği sırasında 15 İnç MacBook Air dizüstü bilgisayar modeli duyuruldu. Peki, 15 İnç MacBook Air özellikleri ve fiyatı nasıl?

Apple’ın “dünyanın en iyi 15 inç dizüstüsü” olarak lanse ettiği model sadece 11.5 mm kalınlığında ve 1.49 kg ağırlığında. Bu anlamda ürünün en ince 15 inç dizüstü olduğunun alı çiziliyor. Magsafe şarj, çift Thunderbolt bağlantı noktaları ve kulaklık girişi bulunan ürün gece yarısı ve yıldız ışığı da dahil dört farklı renk seçeneğine sahip.

15.3 inç ekranın 5 mm çerçeve ve 500 nit parlaklık sunduğuna da dikkat çekiliyor. Üç mikrofonlu dizilim ve woofer’lar ile uzamsal ses dahil altı hoparlör diğer detaylardan.


Yeni M2 yonga setinden güç alan dizüstünün Intel tabanlı MacBook Air ile kıyaslandığında 12 kat daha hızlı olduğu ve 18 saat batarya süresi sunduğu ifade ediliyor. MacBook Air, Apple’a göre en popüler 15 inç dizüstü bilgisayardan 2 kat daha hızlı. Ayrıca 2 kat daha yüksek çözünürlük sunuyor, %25 daha parlak ekrana sahip ve %50 daha fazla pil ömrüyle gelecek. Ek olarak fansız tasarım sunulduğu paylaşılıyor.

15 İnç MacBook Air Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Gelecek hafta satışa sunulacağı ifade edilen 15 İnç MacBook Air’ın fiyatı 1.299 dolardan başlıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT